Divákům se zapsal do paměti ve své první filmové roli v americké komedii Trestná lavice z roku 2005 v hlavní roli s Adamem Sandlerem. Herec, který nelze přehlédnout, si říká The Great Khali (48). Jak se změnil od premiéry svého prvního filmu a co dnes dělá, se dočtete v našem článku. 

Indický profesionální wrestler a herec známý jako The Great Khali, vlastním jménem Dalip Singh Rana a hindsky दलीप सिंह राणा, se narodil 27. srpna 1972 v Indii a vyznáním je hinduista. Zápasnické jméno The Great Khali si zvolil podle hinduistické bohyně Kali. Jeho výška je úctyhodných 216 cm a váha 157 kg. Je jedním ze sedmi sourozenců a jeho otec i matka jsou normálního vzrůstu. Jeho dědeček měl však výšku 198 cm.

Vydělávat si začal již v dětství a pomáhal tím živit svoji rodinu. Během dospívání našel oblibu v různých sportech a zalíbila se mu i kulturistika. V roce 1993 začal pracovat jako policejní důstojník v indickém státě Paňdžáb. Díky financím se začínal také intenzivně věnovat kulturistice a velmi tvrdě na sobě pracoval. Po pár letech odhodlání, cvičení a tvrdé práce vyhrál kulturistický titul Mr. India (1997 a 1998).

V roce 1999 s pracovním povolením odjel do USA, kde se připojil k All Pro Wrestling (wrestlingové škole). Zde trénoval několik měsíců a učil se zápasení. V říjnu 2000 se konal jeho debutový zápas v All Pro Wrestling. Po roce 2002 se sice na nějaký čas vrátil za svojí rodinou do Indie, ale v roce 2004 dostává nabídku zahrát si v hollywoodském filmu Trestná lavice, což je jeho první filmová role.

Od začátku roku 2006 se stává u World Wrestling Entertainment (WWE) prvním indickým profesionálním wrestlerem. O rok později je z něj světový šampion v těžké váze a tím se stává i prvním Indem v historii, který se stal v této kategorii WWE vítězem. V roce 2008 je držitelem ceny Slammy Award za „Damn!“ Moment of the Year. V říjnu 2011 končí jeho smlouva s WWE a Khali se vrací do Indie, aby pokračoval v herecké kariéře.

Jako herec se objevil ve čtyřech hollywoodských a dvou bollywoodských filmech a také několika televizních pořadech a dokumentech. Tento rok má mít premiéru jeho sedmý filmový počin a to akční drama MR-9. 

V únoru 2002 se jeho ženou stala Harminder Kaur a mají spolu jedno dítě. V roce 2007 musel podstoupit operaci obou kolen, protože jeho klouby již ztrácely svou pružnost.

Trpí akromegalií, což je hormonální porucha, která způsobuje v dospělosti nadměrnou tvorbu růstového hormonu. Při této poruše dochází ke zvětšení koncových částí těla, nejčastěji článků prstů, nosu, brady, dolní čelisti a lícní kosti.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz