Nejspíš nebudu lhát, když řeknu, že jedním z největších překvapení podzimu roku 2018, byla seriálová novinka od Netflixu The Haunting of Hill House. Seriál Mikea Flanagana na motivy knihy Shirley Jackson sklidil nevídaný úspěch, a proto není divu, že dostal také pokračování. To však nebude jen tak ledajaké. Co přesně můžeme od pokračování tohoto hororového seriálu čekat? Kdy jej uvidíme a kdo si v něm zahraje?

Seriál překvapil svým věrohodným zpracováním, pomalým, napínavým vyprávěním a mrazivou atmosférou. Za zmínku stojí nepochybně také herecké výkony všech hlavních představitelů a že jich bylo v seriálu hodně. Summa summarum je The Haunting of Hill House opravdu povedený kousek.

No a jelikož sklidila první řada takový úspěch, bylo rozhodnuto o pokračování. Z hororové jednohubky od Netflixu se tak stal antalogický seriál, který bude vyprávět každou sérii jiný příběh se stejným hereckým obsazením (tedy alespoň částečně).

View this post on Instagram

Your new home awaits.

A post shared by The Haunting of Bly Manor (@thehaunting) on

Seriál poupravil svůj název na The Haunting s tím, že každá řada dostane svůj vlastní podtitul. V případě druhé řady jde o The Haunting of Bly Manor. První řada byla napsána na motivy hororového románu a jinak tomu nebude ani v případě druhé série.

Zatímco první řada našla inspiraci ve známé knize od spisovatelky Shirley Jackson – kniha byla již několikrát zfilmována, jmenujme např. filmovou adaptaci Zámek hrůzy z roku 1999 – druhá série se inspiruje knihou Henryho Jamese: The Turn of the Screw (v překladu Utažení šroubu) z roku 1898.

Dokonce i dílo Henryho Jamese bylo již zfilmováno, a to poněkud nedávno. Naneštěstí filmová adaptace s názvem The Turning (2020) nesklidil pozitivní ovace. Tvůrce seriálu The Haunting má však se žánrem horor zkušenosti, dokonce i s knihou Dům na kopci na motivy které je první řada seriálu, si poradil víc než obstojně a překonal všechna dosavadní zpracování této knihy.

Z režisérových projektů jmenujme např. loňský snímek Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019), který je pokračováním kultovního filmu Osvícení (1980). Za zmínku však stojí také snímky Zlo nikdy nespí (2016) nebo Ouija: Zrození zla (2016).

A na koho se můžeme ve druhé řadě těšit? Jelikož je seriál The Haunting antalogie, dočkáme se starých známých tváří. Jednu z hlavních rolí by měla obsadit herečka Victoria Pedretti, kterou můžeme znát již z první série jako nebohou Nell Crain. Vrátí se také Oliver Jackson-Cohen, Henry Thomas, Kate Siegel nebo Catherine Parker.

View this post on Instagram

See you soon…

A post shared by The Haunting of Bly Manor (@thehaunting) on

Oficiální datum premiéry nebylo zatím oznámeno. Víme jen to, že se seriálu dočkáme na podzim tohoto roku. Soudě podle premiéry první řady (12. 10. 2018) lze očekávat, že druhé série se dočkáme někdy v říjnu, neboť jde i o měsíc, ve kterém se slaví anglosaský lidový svátek zvaný jako Halloween. A právě tento svátek se nese v duchu mrazivé atmosféry, kterou se seriál může chlubit.

Doposud nevyšla ani žádná ukázka, avšak je jen otázkou času, než se dočkáme i tohoto lákadla. Zatím se můžeme jen pokochat oficiálním plakátem (níže) a fotkami představující nám nové charaktery (výše).

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz