Očekávaný remake snad nejznámějšího a nejoblíbenějšího Disney animáku, The Lion King, se velmi rychle blíží do kin a my se dozvídáme stále více a více novinek. Producenti zřejmě mají dojem, že nejsme dostatečně natěšeni na film, čímž nás lákají stále novými informacemi. Mezi těmito nechybí ani jedna ze složek Lvího krále, která ho v roce 1994 dělala tak jedinečným a skvělým – hudba.

FOTO: Disney

Písničky ze Lvího krále znají snad všichni, včetně těch, kteří prohlašují, že neviděli ani začátek. Dunivé a podmanivé africké tóny se zapsaly do našeho dětství jako bychom se narodili v Africe a kdo si v mládi nezpíval Hakuna Matata jakoby nežil. Právě na základě toho se velmi očekávalo, zda se dočkáme i původních písní v remaku.

A už není žádnou novinkou, že ano – dočkáme. Opět se dočkáme epochální hudby Hanse Zimmera, tak jako v originále a vrací se i Elton John, který si opět zazpíval Can you feel the love. Ale nebude chybět ani již zmiňovaná Hakuna Matata či I just can’t wait to be king. To ale není vše. Zpěvačka Beyoncé, která ve snímku namluvila hlas lvice Naly, chystá celé album písní inspirované právě tímto filmem, který se bude jmenovat „The Lion King: The Gift“. Rovněž právě zveřejnila novou píseň s názvem „Spirit“, který se objeví ve filmu a který popisuje dějovou linku Naly.

„Ráda bych, aby si každý k tomuto příběhu vytvořil své vlastní pouto. Každá píseň byla napsaná tak, aby zachycovala smysl a náladu příběhu. Rovněž je důležité říct, že se na hudbě nepodíleli pouze zkušení producenti a hudebníci, ale také i skvělí afričtí producenti, kteří dodávají písním autentičnost – ta je pro mne velmi důležitá.“ řekla samotná Beyoncé.

Snímek The Lion King v kinech očekáváme od 18. července. Těšíte se? My totiž ano!

Zdroj: https://screenrant.com, titulní fotka: https://disney.movies.com

-reklama-
Podělte se o svůj názor: