Přibližně před týdnem na chicagském Star Wars Celebration vyšel první trailer na očekávaný seriál týkající se děje Hvězdných válek, The Mandalorian. Tento kousek všem fanouškům zkrátí čekání na poslední díl Star Wars ságy, bude mít totiž premiéru už 12. listopadu 2019 na nové streamovací stanici Disney+.

Seriál tedy začne vycházet měsíc před tím, než bude do kin uvedena poslední epizoda Hvězdných válek The Rise of Skywalker, která má premiéru 19. prosince 2019. Co se týče seriálu, je na co se těšit. Jde totiž o první hraný seriál na toto téma, všichni jeho předchůdci (např. Klonové války nebo Star Wars: Rebelové) jsou animovaní.

O tom, že se chystá první hraný seriál ze světa Hvězdných válek, se začalo šuškat už v roce 2012. Původně mělo jít o seriál s názvem Star Wars: Underworld, který měl mapovat corusantské podsvětí. Na toto téma vzniklo přes 50 různých scénářů, ovšem o tomto projektu již více než dva roky nejsou žádné nové informace. Proto se předpokládá, že ho nahradil právě The Mandalorian. Režie tohoto snímku se ujal, jak bylo oznámeno 8. března 2018, Jon Favreau, jehož režijní výkony můžeme zhodnotit např. ve filmech Iron Man nebo Kniha džunglí.

Jaká bude seriálová zápletka?

V květnu minulého roku Favreau potvrdil, že se děj nového seriálu bude odehrávat tři roky po skončení Návratu Jediho. Podle galaktického času se tedy jedná o rok 7 ABY. V říjnu stejného roku byl odhalen název seriálu, The Mandalorian, a velmi stručně to, čeho se bude seriál týkat. Jon Favreau na svém Instagramu uvěřejnil: „Po příbězích Janga a Boba Fett se ve vesmíru Hvězdných válek objeví další válečník. Mandalorian se odehrává po pádu Impéria a před vznikem Prvního řádu. Sledujeme cesty osamoceného střelce ve vnějších oblastech galaxie daleko od autority Nové Republiky…“

View this post on Instagram

#starwars #TheMandalorian

A post shared by Jon Favreau (@jonfavreau) on

Kromě hlavní postavy Mandaloriana se v seriálu objeví například i Cara Dune. Podle slov její představitelky se jedná o Mandalorianku – bojovnici a bývalého rebelského bojovníka. Další zajímavou postavou v seriálu je například i IG-88, nájemný vrah – droid, který se objevil už v páté epizodě Hvězdných válek.

View this post on Instagram

Merry Christmas!

A post shared by Jon Favreau (@jonfavreau) on

Jak jde vidět v traileru, který naneštěstí ještě není online, a tak se musíme spokojit se záznamy z oslav Hvězdných válek, dočkáme se i zasněžených planet a pravých galaktických podniků, jaké bylo vidět ve čtvrté epizodě Star Wars. I když se děj odehrává krátce po šesté části Hvězdných válek, nemají se fanoušci podle tvůrců zbytečně těšit na nějaké větší propojení s dosud známým vesmírem Star Wars a nemají očekávat, že se v seriálu objeví některé z nejoblíbenějších postav ságy. Mandalorian se podle režiséra Favreau bude odehrávat v ještě divácky neobjevených částech galaxie.

Kdo to vlastně Mandalorian je?

Mnoho o ději nám toho prozrazuje už samotný název seriálu. Mandaloriani jsou národ skládající se převedším z lidské rasy žijící na planetě Mandalore, víc než co jiného jsou považováni za válečníky. V galaktické historii zaujímají velkou roli v boji proti rytířům Jedi. Jeden z nejslavnějších Mandalorianů je i Boba Fett, jeden z nejlepších lovců odměn v Galaxii.

Koho v seriálu uvidíme?

Co se týče obsazení nového seriálu, je doopravdy hvězdné. Hlavní roli Mandaloriana přijal oblíbený Pedro Pascal známý především díky své roli Oberyna Martella ve Hře o trůny a Javiera Peñi v seriálu Narcos. Společně s Pascalem se v seriálu objeví i herečka Gina Carano, která se zhostí role Cary Dune. Droida IG-88 má potom namluvit úžasný Taika Waititi. K hereckému obsazení seriálu se potom připojí Nick Nolte (48 hodin), Carl Weathers (Rocky), Giancarlo Esposito (Breaking Bad) nebo Emily Swallow (Mentalista).

Embed from Getty Images

Co dalšího nás čeká ve světě Star Wars?

Kromě očekávané poslední epizody „skywalkerovské“ ságy, Rise of Skywalker, se snad můžeme těšit na další hraný seriál z produkce Lucasfilm/Disney. Diego Luna, který si zahrál Cassiana Andor v Rogue One, údajně podepsal smlouvu na vlastní seriál popisující brzké rebelské roky v Galaxii.

A co vy? Těšíte se na nový seriál a věříte v něj nebo se bojíte, že půjde o propadák?

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz