Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Willem Dafoe, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke a Björk – co mají společná tato jména? Třeba to, že všichni zmínění si společně zahrají v připravovaném filmu The Northman.

Film Northman bude americké historické drama, jehož zápletku bude tvořit pomsta – v tomto případě pomsta severského prince Amletha (Alexander Skargård) za vraždu jeho otce. Film se bude odehrávat v 10. století na Islandu. Pokud vše vyjde podle plánu, film vejde do kin v roce 2021.

O režii i scénář se postará Robert Eggers, v případě scénáře využil pomoci Sjóna (islandský básník, spisovatel a textař).

Původně měl ve filmu hrát i Bill Skarsgård, ale kvůli křížení s jiným natáčením svou účast odvolal. Ostatní výše zmínění se však ve filmu objeví, přičemž Nicole Kidman si s Alexanderem Skarsgårdem zahrají manželský pár. Pro Björk to bude po delší odmlce další herecká zkušenost – naposledy si totiž zahrála ve filmu Drawing Restraint z roku 2005.

Film se měl začít natáčet již v březnu, ale kvůli pandemii COVID-19 bylo natáčení odloženo a začalo až nyní v říjnu. Vizuálně se nejspíše máme na co těšit, protože natáčení probíhá na různých lokacích Severního Irska.

Na tomto snímku se dokonce podílejí i „zlaté české ručičky“, poněvadž rekvizity má na svědomí Drakkaria – český obchod s historickými replikami mečů, šperků, kostýmů a podobným zbožím.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Tery Jobová
Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.