Elfové, lidé, trpaslíci a trolové Čtyř zemí jsou zpět s druhou sérií. A nemusíte se bát, Shannara Chronicles se jen přestěhovali z MTV na Spike, ale naše oblíbené postavy ani krajina se nemění. Na konci poslední sezóny se princezna Amberle obětovala, aby se stala mystickým stromem jménem Ellcrys, čímž byla poražena i démonova armáda. Ale mezitím utekl už jeden rok. Kde jsou naše postavy teď? (POZOR článek obsahuje SPOILERY!)

Eretria

Byli jsme hodně zvědaví, co se stalo s touto dívkou. Mysleli jste si, že ji dostali trollové? Lež. Jednalo se o lidi maskované za trolly. A ten kdo je vede je muž jménem Cogline, druid, který znal Eretrii už jako malé dítě a slíbil její matce, že ji vždy ochrání. Vyzývá ji, aby se přidala k němu. Ona trvá na tom, že pro ni přijdou Wil a Amberle, protože sama neví nic o princezně a jejím stromovém osudu. Jenže ani po roce se nic nedělo a Eretria se usadila s novými lidmi a našla si i přítelkyni Lyriu. Přesto všechno zůstávají trollové problémem a epizoda začíná pronásledováním Eretrii lesem až na most Golden Gate s trollem v patách. Jeden ji dostane z mostu přímo do vody a tam Eretria objevuje éterickou verzi Amberle, která ji upozorňuje, že přichází nová temnota a osud světa závisí na jejím nalezení a varování Wila. Později se vzbudí v posteli se svou krásnou přítelkyní Lyriou po boku. Eretria díky ní zjistí, že jí Cogline lhal. Wil přišel Eretriu hledat, ale Cogline mu nedovolil se k ní přiblížit. Eretria i s Lyriou odchází pryč, aby mohla najít své přátele.

Bandon a Allanon

Na Bandonovi je vážně vidět jeho změna. Včetně jeho dlouhých vlasů a zlověstných očí. Vede skupinu apoštolů podél zasněžené hory k pevnosti. Uvnitř se nachází rakev, svíčky a lebky. Bandonův plán je zcela jasný. Chce oživit Černého a mocného mága. Jeho přívrženci budou znovuzrozeni jako sžíravé přízraky. Jednoho z jeho apoštolů určuje jako vůdce a dává mu oči hada. Zatímco Bandon vyzývá Pána, aby se vrátil k válce, chaosu, smrti a mučení nevěřícím, dveře bouchnou, aby odhalily našeho nejoblíbenějšího druida. Allanon a Bandon spolu začnou bojovat a nechybí zde meče ani kouzla. Jenže je už příliš pozdě. Přízraky jsou probuzeni a první co udělají je, že vyhodí Allanona z okna. Bandon má vizi, která mu říká, že Wil Ohmsford bude vědět, kde najdou lebku Pána. Úkol zní jasně, najít Shannaru.

Čtyř zemí

Elf kníže Ander vládne nad bojujícím královstvím. Rok po démonských válkách je stále příliš mnoho elfů bez domova, protože není dostatek peněz a ostatní rasy jsou neochotní pomoci.

Ještě horší situace nastává se skupinou elfů Karmínovců, vedená generálem Rigou, kteří se prohánějí krajinou a zabíjí každého, kdo praktikuje magii nebo odmítá nahlásit důležité občany. Všichni se obracejí i proti Anderovi. Rigův zájem je o Wila Ohmsforda a dokonce na něho vypsal odměnu. Kdo ho chytí dřív?

Wil

Tak co se s Wilem děje? Ostříhal své dlouhé vlasy a díky Allanonovi je jediný člověk, který má možnost trénovat, jak se stát dobrým léčitelem. Mladá žena přijde hledat pomoct s popálenou rukou. Po odchodu Wila, který nemá tušení co je dívka zač, použije kouzlo k vyléčení ruky. Další druid. Možná se vám zdá Wil šťastný, ale je to jenom iluze. Ve skutečném světě stále trpí za ztrátu jeho milované Amberle.

Tu noc ještě jednou potkává mladou dívku, která k němu přišla pro pomoc, rychle mu dochází, že ho sleduje. Její jméno je Mareth a snaží se Wilovi pomoct, protože lovci odměn jsou tady a nedrží se zpět. Ještě v tu samou chvíli usilují o útěk.

Wil byl v tomto boji zraněný, ale nic co by nenapravily elfeíny. Věci se zhoršují a hlavně, když se Bandonovy přízraky dostávají do města, aby chytily Shannaru. Naštěstí je prozatím zachráněn díky Mareth, která vytvoří iluzi druhého Wila. Největším šokem je, když prozradí, že je dcera Allanona.

Po velmi dlouhé době jsme se dočkali druhé série. Líbil se vám úvod do této sezóny?

 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz