Ve třetí epizodě „Graymark“ seriálu The Shannara Chronicles zahájil Wil i s Eretriou, Mareth a Jaxem záchranou misi. Ta se naštěstí stala úspěšnou, ale generál Riga teď nepřestane nikoho z nich hledat.

Armáda generále Rigy vede Allanona na Šerou stopu, kde je souzen za jeho magii. Riga chce vědět polohu umístění Druidské encyklopedie, což je cenná informace, které se Allanon nehodlá vzdát. Proto je mučen a generál hodlá najít Wila, aby donutil Allanona mluvit.

Zatímco se děje tohle všechno, Wil se probouzí uvnitř stáje a znovu se shledává s Eretriou. Spolu s ní přichází i Jax a hned na začátku má rozpory s Mareth. Eretria uvědomuje ostatní o tom místě, na kterém se nachází Allanon a Wil chce, aby ho na Šerou stopu Jax vzal. Nejdříve odmítá, ale když mu dojde, jakou může mít odměnu s jejich plánem, chystá se pomoci.

Mezitím prozrazuje královna Tamlin své dceři Lyrie plán ohledně manželství s králem Anderem. Lyria musí přesvědčit svého manžela, aby požádal královnu Tamlin o pomoc a ona mohla jeho žádosti vyhovět. Leahžská armáda potlačí povstání občanské války a až se tak stane, Lyria svoji matku požádá o to, aby ve jménu míru nechali v Arborlonu své vojska. Díky tomu ovládne královna Západní země bez odporu.

Později se dozvídáme při mučení Allanona, že generál Riga je imunní vůči magii, protože mu v krvi proudí mwellretí krev. Wil i s ostatními uskutečňuje svůj plán, který nevychází tak jak předpokládali. Shannara je odchycen a mučen i s Allanonem, ale naštěstí dorazí Wilovy posily, a i když to stojí velké úsilí, dostanou se v čas pryč.

Promo k epizodě S02E04:

Toto bylo shrnutí epizody S02E03 s názvem „Graymark“. Na příští týden se můžeme těšit na nejnovější epizodu „Dweller“. 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Ahoj. :) Jsem redaktorka, titulkářka a taky velký fanda filmů a seriálů.