Mohlo by se zdát, že kromě zásahů Lucille a běsnícího tygra, nebylo v sedmé sérii příliš památkých okamžiků, které byste si v mžiku vybavily, tak jako to bývalo u předchozích sérií. Mezi šestou a sedmou sezónou se díky cliffhangeru vytvořilo nezapomenutelné pojítko a nebylo možné přestat myslet na to, co se stane dál. Konec sedmé sezóny přislíbil prozatím největší bitvu v historii The Walking Dead, ke které vedlo několik událostí. Nemáte-li dostatek času zopakovat si celou sedmou sérii, tato rekapitulace vám připomene důležitá fakta, která vás připraví na novou sezónu.

10. Kdo má jakou armádu?

Sedmá série končí pohledy na Ricka a Negana, kteří promlouvají ke svým armádám. Na Rickově straně je Alexandrie, ale také Království a Hilltop v čele s Maggie.

I když Hilltop nevyniká velkým počtem následovníků je tu Království, které pracuje pro krále Ezekiela. Další jejich výhodou je tygřice Shiva a ozbrojení bojovníci.

Na druhé straně je Negan, který  se pyšní svými Saviors. Ve Svatyni vládne disciplína, i když se zde najde několik „odpadlíků“. K Neganovi se také připojila vypočítavá Jadis a její Scavengers.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout na Oceancide v čele s Natanií, která se rozhodla do bitvy nezapojit. Otázkou je, zda svou hru na Švýcarsko vydrží. Instinktivně by se měla přidat k Rickovi, ale strach je mocný a nahrává přímo na smeč Neganovi.

9. Pochybná loajalita Eugena

Náhlá pozornost, která se Eugenovi dostává ve Svatyni, mu nepochybně chlácholí ego. Věrnost vůči Rickovi se rozplynula jako pára nad hrncem. Nebo ne? Eugene si vstřícným krokem, když Sashe podstrčil jed, zadělal na nepříjemnosti. Ačkoli se Negana snažil přesvědčit, že se Sasha cestou do Alexandrie udusila, Negan není hlupák a už si na něj bude dávat pozor.

8. Dwight  jako dvojitý agent

Jestli má Eugene tendence být dvojitým agentem, u Dwighta tomu není pochyb. Jeho motivy jsou jasné. Nejdřív mu Negan přebral ženu, poté mu popálil obličej a nevynechá příležitost, aby se mohl „Dwightíkovi“ posmívat.

Dwight Rickovi odpřísáhl věrnost a svým slovům dostál, když Darylovi zanechal vzkaz vyřezaný v šachové figurce.

Chvíli se zdálo, že bude jeho zrada vyzrazena, ale vina padla na doktora Carsona a Negan si je stále jistý, že mu je Dwight věrný.

V komiksu Dwight hraje klíčovou roli v rozhodující bitvě a pokud se producenti budou držet předlohy, mohlo by to být vrcholem sezóny.

7. Sherry na útěku

Negan věří, že je Sherry mrtvá, ale my víme, jaká je skutečnost.

Dwight řekl Dr. Carsonovi, že svou bývalou ženu vystopoval a zastřelil, když vběhla do hloučku chodců. Aby jeho příběh zněl věrohodněji, vykreslil ho jako akt milosrdenství.

Ve skutečnosti našel pouze vzkaz, který mu Sherry zanechala vzkaz. Připomněla mu jejich společnou minulost a Dwightovu povahu před apokalypsou. A to bylo zlomovým okamžikem kdy si uvědomil, že je čas vše přehodnotit.

Dwightovo štěstí v osmé sérii nemusí být zapříčeněno tím, kdo vyhraje válku. Mnohem víc by ho potěšilo, kdyby našel Sherry a opět v ní vzbudil lásku.

6. Heath se pohřešuje

Vzpomínáte na Heatha? Naposledy jsme ho viděli na mostě, kde si s Tarou snažili zachránit životy před hordou hladových chodců. Zatímco byla Tara zachráněna ženami z Oceancide, Heath dočista zmizel.

Předpokládám, že se Heath skrze chodce dostal a Taře zanechal vzkaz „PPP“, jehož význam je stále záhadou.

Dle Scotta M. Gimpela se Heatha nedočkáme ani v osmé sezóně.

5. Gregory opustil Hilltop

Jedním z přeběhlíků je i Gregory. Simon mu nabídnul, že je ve Svatyni kdykoli vítán. Neuběhlo moc času a Gregory jeho nabídku přijal. S úmyslem vyzradit Rickovi plány se vydal ke Svatyni, ale přišel s křížkem po funusu.

Stejně tak jako v komiksu Negan využije Gregoryho, aby oddělil své lidi od Rickových. Naštěstí je ve městě nový šerif a na Gregoryho slova nebude nikdo brát zřetel. Už na konci sedmé série bylo zřejmé, že Hilltopu velí Maggie.

4. Morgan znovu zabíjí

Morganova víra byla otřesena v základech poté, co byl zabit jeho svěřenec, Benjamin. Rázem se vrátil do svého „CLEAR“ módu. Také se nechal přesvědčit k tomu, aby se přidal k výpravě do Alexandrie. Pokud mu tato znovulezená rovnováha mezi duševním mírem a touhou po pomstě vydrží, může se stát cennou posilou v Rickově armádě.

3. Návrat Carol

Carol se rohodla zbytek svých dnů prožít o samotě a hlavně v míru. Usídlila se v útulném domku na hranici Království, kde návštěvy nebyly vítány.

Až když Morgan prozradil, že Negan zabil Glenna a Abrahama, rozhodla se vrátit do Království a přesvědčit Ezekiela, aby bojoval. To se také stalo, když spolu bok po boku vyrazili do bitvy.

Zajímavé je, že v ukázkách z osmé série má Carol červenou pásku, zatímco Daryl bílou (rozlišení Království a Alexandrie?). Znamená to tedy, že se rozhodne zůstat v Království a nevrátí se do svého domu v Alexandrii? Má na toto rozhodnutí vliv Ezekiel a jejich potenciální vztah?

2. Chodci již nepředstavují takovou hrozbu

Během sedmé série došlo pouze k jednomu úmrtí zapříčeného chodci. A to, když přeměněná Sasha napadla jednoho Saviors.

Během života v zombie apokalypse se lidé otrkali a dá se říct, že chodci představují jen drobné nepříjemnosti. Jeden člověk dokáže pouhým nožem zabít deset až patnáct chodců. Pro likvidaci velkých stát stačí automobil a ostnatý drát. MacGyver by byl na naše přeživší náležitě pyšný.

Saviors se posunuli o level výš, když chodce použili na svou obranu a k mučení zajatců.

Chodci zůstávají nebezpeční v tom smyslu, že stačí pouhé jedno kousnutí a game over. Ovšem živí lidé představují mnohem větší hrozbu.

1. Kdo další zemře?

V The Walking Dead je smrt tak běžná, že už je složité mít přehled.

Poslední, kdo opustil Rickovi řady byla Sasha. Předcházeli jí Abe s Glennem.

Alexandrijští bezmocně sledovali, jak byli zabiti Olivia a Spencer, jehož smrt zapříčinila konec Monroeovy rodiny.

Ani Království nebylo ušetřeno, když zemřel Benjamin a následně Richard.

Negan si sám zredukoval počty, když ugriloval Dr. Carsona a později zabil Davida, který se pokusil znásilnit Sashu.

Kdo může být další? Naše tipy se dozvíte zde http://www.tvguru.cz/kdo-pravdepodobne-neprezije-osmou-serii-the-walking-dead/

To byl výčet nejdůležitějších událostí sedmé sezóny, které mají vliv na slet následujích událostí. Co bude dál? Dozvíme se již 23. října. Pokud jste nedočkaví, přečtěte si spoilery k první epizodě s názvem „Mercy“.  http://www.tvguru.cz/the-walking-dead-spoilery-k-s08e01-mercy/

Zdroj: whatculture.com