Tento týden jsme dostali epizodu, která byla od komiksové předlohy velmi odlišná. Nicméně se zde objevil jeden nový charakter, který by mohl zásadně ovlivnit dění seriálu, a především by mohl představit jednu dějovou linii z komiksu, která nás měla původně čekat až mnohem později. Pojďte se podívat, jak se 12. epizoda 8. série lišila od komiksu.

3. POTŘENÉ ZBRANĚ

ZDROJ: www.skybound.com

Již v předešlé epizodě jsme mohli vidět Neganův plán, tedy vlastně původně Eugenův plán, potřít zbraně vnitřnostmi chodců. Tento plán pokračoval ve své realizaci i ve 12. epizodě. V komiksové předloze jsme poté viděli, jak se tato taktika osvědčila v praxi. Na to, jak se osvědčí v praxi v seriálu, si budeme muset ještě počkat.

2. GEORGIE/PAMELA

ZDROJ: www.skybound.com

Dostáváme se k bodu, který jsem zmiňoval v úvodu. Jistě, nemůžeme přímo potvrdit, že seriálová Georgii (Jayne Atkinson), nová přeživší představená ve 12. epizodě, je komiksová Pamela Milton. Co však říci můžeme je to, že Georgii a Pamela jednají velmi podobně.

Pro ty, kdo nevědí, o koho se jedná. Pamela Milton je poměrně nová, komiksová postava, představena v komiksovém čísle 176. Jedná se o guvernantku komunity zvané jako Commonwealth. Tato komunita čítá okolo 50 tisíců obyvatel. Tuto komunitu objevil Eugene, který již před časem v komiksu komunikoval pomocí rádia s donedávna neznámou ženou, zvanou jako Stephanie. Ta jej navedla až do Ohia, kde se Commonwealth nachází.

ZDROJ: www.skybound.com

Komiksová Pamela má krapet jinačí vzhled než naše seriálová Georgie, nicméně povahově se zdají být velmi podobné. Například když Georgii řekne Maggie o její vizi lepší budoucnosti, tak zní přesně jako Pamela. Jaký je tedy mezi nimi vlastně rozdíl?

Prvním rozdílem je ten, že Georgie na rozdíl od Pamely, má kolem sebe pouze dvě pomocnice, respektive jakési strážkyně – Hildu a Midge – zatímco Pamela má kolem sebe celou ozbrojenou gardu – bez této ochranky by svou komunitu neopustila. Další rozdíl je ten, že Pamela se objevila až v době po válce se Šeptači, která se odehrávala až 2-3 roky po válce s Neganem. Jednalo by se tak o obrovský skok událostí.

Nicméně navzdory těmto menším nesrovnalostem, je stále možné, že Georgie je skutečně Pamela. Jelikož jsme její charakter poznali tak brzy, znamenalo by to, že Commonwealth teprve budují a jak sama Georgie řekla, tak se vrátí a nemusí to být hned. Mohla by se tedy klidně vrátit až v další řadě, kde by příběh mohl být už po časovém skoku.

Také je zde možnost, že Georgie Pamela není a jedná se pouze o velmi podobné charaktery. Co je Georgie zač a jaké jsou její pravé úmysly? Na tuto otázku dostaneme odpověď pravděpodobně v nastávajících epizodách, ne-li sériích.

1. CO SE NESTALO

Jak jsem uvedl na začátku, tak se jednalo o epizodu, která se rapidně lišila od komiksové předlohy. Vzhledem k tomu, že Simonův charakter v komiksu neexistuje, byla celá jeho linka o vzpouře vůči Neganovi přidaná a tedy nová. Dalšími novinkami byla také bitka Ricka a Negana, příjezd Georgii, všechny scény s Enid (která v komiksu neexistuje) a dokonce i scéna s Jadis (ta rovněž v komiksu neexistuje).

A to je pro tenhle týden vše! Co si myslíte o Georgii? Je to komiksová Pamela nebo někdo jiný? Napište nám Váš názor dolů do komentářů a nezapomeňte průběžně sledovat náš web, kde naleznete postřehy, zajímavosti, novinky a mnohem víc.