Předposlední epizoda 9. série The Walking Dead (Živí mrtví) zasáhla nejednoho fanouška. Po dlouhé době jsme dostali epizodu, která se inspirovala další výraznou a brutální částí komiksové předlohy. V čem všem se tvůrci nechali inspirovat komiksem? Co bylo stejné a co zase jiné? Na to se podíváme níže.

Události několika posledních epizod, ale především 15. epizody, byly inspirované 24. komiksovým svazkem, který nese název „Life And Death,“ neboli „Život a smrt.“ Svazek obsahuje jako každý jiný šest komiksových čísel. Slavnosti se v komiksu řeší již dlouho předtím, avšak probíhat začnou až ve 142. čísle.

Prvním velký rozdíl mezi komiksem a seriálem je místo konání. V seriálu se slavnosti odehrávají v Království, zatímco v komiksu v Alexandrii. Zábava a dobrá nálada, která na slavnostech panuje, je stejná v obou verzích. V komiksu jednotlivé komunity neřeší žádnou chartu, jelikož jsou vztahy mezi nimi v naprostém pořádku.

Za zmínku také stojí Eugene, který si v komiksu na slavnostech koupí dvě vysílačky, které se rozhodne spravit. V seriálovém zpracování vidíme obdobnou scénu s tím rozdílem, že tady na vysílačkách už Eugene pracuje a snaží se zprovoznit komunikaci mezi jednotlivými komunitami – vysílačky měly v komiksu posléze velký význam, podobně tomu pravděpodobně bude i v seriálu.

Alfa na slavnostech

V seriálovém zpracování Alfa zabije sympatický pár z Hilltopu a jeho doprovod. Skalpuje ženu jménem Hilda a její vlasy a šaty použije jako převlek, díky kterému pronikne nepozorovaně na slavnosti v Království. Na slavnostech si vše nejdříve pořádně obhlédne, zjistí, co nejvíce informací, promluví si s Ezekielem a svou dcerou, přičemž rozhovor s dcerou nedopadne vůbec dobře a zklamaná a podrážděná Alfa odchází pryč. Neodchází však sama, vezme s sebou nepozorovaně sedm budoucích obětí.

V komiksové předloze Alfa rovněž pronikne na slavnosti. V komiksu si však nedává takovou práci s převlekem. Na rozdíl od seriálu se jen umyje a na nějakou paruku nebere zřetel, vzhledem k tomu, že jí v komiksu nevidělo mnoho lidí. V komiksu také neproběhne rozhovor s Ezekielem a rozhovor se svou dcerou vede Alfa v lese, nikoli v Alexandrii. Nicméně stejně jako v seriálu, tak i v komiksu končí jejich rozhovor nešťastně a Alfa nechává svou dceru v obou případech jít svou vlastní cestou.

Masivní stádo a slzy ronící Alfa

V seriálu sledujeme skupinku o čtyřech lidech, kterou zajme Beta a vyčkává příchodu své Alfy. Ta následně na to odvede Daryla, aby mu ukázala nejsilnější a největší zbraň Šeptačů – masivní stádo chodců. Tisíce chodců na jednom místě, které mohou Šeptači nasměrovat na jakékoli místo. Následně na to Alfa nechává Daryla jít a vrací se do tábora. Tam projeví lítost ze ztráty dcery. Naneštěstí ji přitom zahlédne procházející Šeptač. Alfa si jej proto zavolá blíž a bodne jej do krku – nechce, aby někdo věděl, že ronila slzy pro svou dceru.

V komiksu se má situace tak, že Rick spolu s pár dalšími lidmi, míří do tábora Šeptačů pro svého syna Carla, který tam utekl za Lydií. Tam proběhne krátký rozhovor Ricka s Alfou a podobně jako seriálová Alfa odvedla Daryla, tak komiksová Alfa odvede Ricka a ukáže mu masivní stádo chodců. Scéna se zabitým Šeptačem je také z komiksu, ve kterém Alfa rovněž ronila slzy pro svou dceru. Tam ji zahlédl hlídkující Šeptač, který se jí snažil pomoc, dokonce s ní soucítil. Jeho soucit Alfa bohužel neopětovala, namísto toho mu prořízne hrdlo.

-reklama-