Symbolická 20. epizoda 10. série The Walking Dead se zaměřila na Eugenovu výpravu. Ta se vydala na dlouhou cestu v naději, že nalezne pomoc pro své lidi ztrápené válkou se Šeptači. Komiksoví čtenáři jistě ví, že komunita, kterou Eugene hledá, je Commonwealth. Vůbec největší skupina ve světě živých a mrtvých nám bude blíže představena až v 11. řadě. Nejnovější epizoda nám tak nabídla alespoň letmý pohled na vojáky Commonwealth, ale více než to, jsme se dozvěděli o bláznivé Princezně, které celá dvacátá epizoda patří.

Nejdříve je důležité zmínit, že jde o vůbec první epizodu v historii celého seriálu, kde nezemřel ani jeden chodec, člověk či jiný tvor. 20. epizoda se zaměřuje výhradně na Princeznu alias Juanitu Sanchezovou. Tu můžeme znát z komiksů, kde se objevila ve stejnou chvíli, jako v seriálové adaptaci, tedy při Eugenově cestě do Commonwealth.

Zatímco v komiksu hraje spíše vedlejší housle, v seriálu jí byla věnována jedna celá bonusová epizoda. Není se čemu divit, přesto, že v komiksech není příliš výrazná (opomeneme-li fakt, že neustále mluví) hraje v nich důležitou roli. Princezna totiž naváže intimní kontakt se strážníkem Mercerem, jedním z klíčových členů Commonwealth.

Jelikož byl poměrně nedávno do role Mercera obsazen Michael James Shaw, je velmi pravděpodobné, že podobný vztah uvidíme i v seriálu. Více informací naleznete ZDE.

Epizoda nese název „Splinter,“ což by se dalo přeložit také jako tříska. Ta je ostatně v epizodě přítomna a hraje v ní symbolickou roli. Na začátku epizodu si Princezna zadře třísku a my vidíme, jak se její stav postupně začíná zhoršovat. Temný, uzavřený prostor a naprostá samota. To s Princeznou zamává natolik, že začne mít silné halucinace.

Ty se postupně stupňují, a to až do samotného finále. Těsně před koncem Princezně tříska vypadne a ona se vrací zpět do reality. Dokonce strážníkovi přizná, že trpí řadou poruch. Je jen otázkou, kolika poruchami z jejího dlouhého seznamu, doopravdy trpí.

Princeznin charakter je v seriálu tedy daleko komplexnější než v komiksu. Tam je sice stejně upovídaná, ale o poznání méně bláznivá. Na druhé straně není se čemu divit. Z toho, co o její postavě víme, byla Princezna několik let sama v obrovském městě a jak několikrát podotkne, čas v apokalypse letí jako voda.

Princezna při rozhovoru s nejmenovaným strážcem zmíní, že s Eugenem, Yumiko a Ezekielem je teprve týden, ale připadá si, jako kdyby s nimi byla daleko déle. Princezna svádí v epizodě vnitřní boj, který vyvrcholí ve chvíli, kdy se rozhodne zůstat a čelit se svými nově nalezenými přáteli problémům, které s sebou přináší.

Epizoda nám však prozradila i několik málo informací o nové komunitě. Měli jsme možnost poznat, byť jen trochu, pár strážníků, kteří si dokonce sejmuli masky. Mimo to nám také jeden strážník prozradil moto, kterým se strážníci Commonwealth řídí.

Do konce 10. série zbývají už jen dva bonusové díly, z nichž ten následující se zaměří opět na Daryla s Carol, zatímco ten poslední bude věnován minulosti Negana.

Příště uvidíme…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.