Letošní rok je pro značku The Walking Dead poněkud komplikovaným, neboť v důsledku pandemie došlo k mnoha odkladům, přesunům, změnám apod. Nejvíce zasažená je 11. řada ústředního seriálu Živí mrtví (The Walking Dead), jejíž natáčení nabralo astronomické zpoždění. Tvůrci se s dopady pandemie poprali rychle a vymysleli za 11. řadou alternativu – šest bonusových epizod pro 10. řadu. O čem epizody budou a kdy se jich dočkáme? Na to vše se podíváme v několika málo řádcích níže.

Televizní stanice AMC oznámila, že 11. řada Živých mrtvých dorazí s ročním zpožděním, tedy na podzim roku 2021 (za předpokladu, že natáčení úspěšně začne koncem jara 2021). Jako kompenzaci pro fanoušky ústředního seriálu však tvůrci připravili několik bonusových epizod, které rozšíří symbolickou 10. řadu. V tuto chvíli je nutno připomenout, že 11. řada byla zároveň označena za vůbec poslední a celý seriál by tak měla završit s plánovanými 22 epizodami.

Zpátky k 10. řadě. Ta bude rozšířena o šest bonusových epizod, které však nebudou zcela běžné. V souvislosti se šířením nemoci covid-19 napříč Spojenými státy byla zavedena řada opatření, která se dotkla i seriálové produkce. Angela Kang, výkonná producentka seriálu Živí mrtví, se s omezeními vypořádala a své kroky okomentovala slovy, že pro nás hodlá vyrobit „limonádu“ tak, že vše zmenší a nabídne nám hlubší pohled na jednotlivé charaktery.

Jinými slovy se zmenší natáčecí štáb na minimum, a to samé bude platit pro herce, kterých nebude zapotřebí mnoho, neboť se epizody budou zaměřovat převážně na jednotlivce. Již dříve bylo oznámeno, že jedna ze šesti epizod bude pojednávat o Maggie a jejím návratu do seriálu. Další epizoda by pak měla přinést pohled do Neganovy minulosti, o kterou si diváci říkají již dlouhou řadu let.

FOTO: AMC

Neganova minulost je totiž známa především díky komiksové sérii Here’s Negan, která se u nás objevuje také pod názvem Živí mrtví: Teď poznáte Negana!. Nyní se však sny staly realitou. Zájem o Neganovu minulost byl u fanoušků prohlouben ještě víc, když do seriálu tvůrci obsadili Hilarie Burtonovou, skutečnou manželku Neganova představitele, Jeffreyho Dean Morgana.

Další novinka, kterou AMC vypustilo do světa, zahrnuje datum uvedení. Bonusové epizody jsou plánované na únor příštího roku, tedy v době, kdy bychom se za normálních okolností dočkali druhé poloviny aktuálně vysílané série. 28. února se tak můžeme těšit na oficiální premiéru první z bonusových epizod. Předplatitelé ve Spojených státech, jenž mají AMC+, mohou epizody zhlédnout o několik dní dříve, a to již ve čtvrtek večer.

Aby toho nebylo málo, dočkali jsme se také jednotlivých názvů a synopsí bonusových epizod, které nám nastíní, na co se můžeme těšit.

17. epizoda 10. série – „Home Sweet Home“

Režie: David Boyd

Scénář: Kevin Deiboldt & Corey Reed

Maggie (Lauren Cohan) se vrací s příběhem, o kterém zatím není připravená hovořit, přesto, že jí její minulost dohnala. Neganovo (Jeffrey Dean Morgan) bezpečí je opět v sázce a Daryl (Norman Reedus) s Maggie musí čelit neviděné a neznámé hrozbě.

18. epizoda 10. série – „Find Me“

Režie: David Boyd

Scénář: Nicole Mirante-Matthews

Dobrodružství Daryla a Carol (Melissa McBride) se změní ve chvíli, kdy narazí na starou chatu. Daryl se vrací o několik let do minulosti, kdy skupinu opustil po Rickově zmizení.

19. epizoda 10. série – „One More“

Režie: Laura Belsey

Scénář: Erik Mountain & Jim Barnes

Gabriel (Seth Gilliam) a Aaron (Ross Marquand) hledají jídlo a zásoby, které by mohli vzít zpět do Alexandrie. Malá selhání zapříčiní ještě větší selhání, která naruší jejich víru a optimismus, stejně tak i to, že jsou nuceni čelit té nejtěžší zkoušce.

20. epizoda 10. série – „Splinter“

Režie: Laura Belsey

Scénář: Julia Ruchman & Vivian Tse

Eugene (Josh McDermitt), Ezekiel (Khary Payton), Yumiko (Eleanor Matsuura) a Princezna (Paola Lázaro) jsou zajati a rozděleni. Princezna čelí traumatizující minulosti a za každou cenu se snaží utéct s čímž jí pomáhá i Ezekiel.

21. epizoda 10. série – „Diverged“

Režie: David Boyd

Scénář: Heather Bellson

Daryl a Carol dojdou na rozcestí, kde se jejich cesty rozdělí. Každý z nich přejde do svého vlastního módu pro přežití, avšak i ty nejlehčí zkoušky se zdají být mnohem těžší. Povedou jejich vlastní cesty ke zlepšení přátelství, nebo je jejich odloučení již trvalé?

FOTO: AMC

22. epizoda 10. série – „Here’s Negan“

Režie: Laura Belsey

Scénář: David Leslie Johnson-McGoldrick

Carol vezme Negana na výpravu s nadějí, že odlehčí napětí, které panuje. Negan vzpomíná na svou minulosti, která jej dostala tam, kde je teď. Zároveň však dospívá k závěru ohledně své budoucnosti.

Jak jste se mohli výše dočíst, tak všech šest epizod svou zápletku centralizuje na jednotlivé charaktery. Přesto však každý díl rozšiřuje a posunuje příběh seriálu kupředu. Největší očekávání zatím vzbuzuje poslední z uvedených dílů, a to 22. epizoda, kde by měla být konečně odhalena Neganova minulost. Do jaké míry se jí však dočkáme, to zatím nevíme.

Pokračování Živých mrtvých se dočkáme tedy až v příštím roce. Čekání si však můžete zatím zkrátit sesterských seriálem Živí mrtví: Počátek konce (Fear the Walking Dead) nebo novinkou The Walking Dead: World Beyond.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz