Finální epizoda osmé série The Walking Dead přinesla nejedno překvapení. V rámci budování lepšího světa se Rick rozhodnul, že mezi své lidi přijme také Jadis. Jako posel dobrých zpráv byl na smetiště vyslán Morgan, který jí předal pozvánku pro život na Hilltopu. Jadis ji přijala a na oplátku, snad aby uzavřela kapitolu Scavengers, Morganovi prozradila své pravé jméno. ANN.

.

Ann alias Jadis není postava, kterou bychom našli v komiksu. I přes tragický konec celé její komunity se nevzdala, získala druhou šanci, a tak se s ní budeme vídat i v deváté sérii.

Pollyanna McIntosh dle svých slov pravou identitu své postavy vždy znala. Dá se předpokládat, že písmeno „A“, kterým byl označen kontejner, v němž věznila Ricka, mělo spojitost s jejím pravým jménem.

Fan Fest

Proč si tedy Ann změnila jméno?

O jejím životě před apokalypsou se ví jen velice málo. Svěřila se pouze se svou zálibou v recyklaci a umění, když ještě vypuknutím viru chodila na skládku, kde vybírala vhodný materiál k tvorbě plastik. Ostatně si tuto zálibu přinesla i do nového světa.

pretty52.com

Lidé si mění jméno, když před něčím utíkají a chtějí ponechat minulost minulostí. Tak to bylo pravděpodobně i v případě Ann, která se v podobě Jadis stala vůdkyní Scavengers a společně se jménem přijala i novou identitu.

Nejznámější nositelkou jména Jadis je Bílá čarodějnice z Letopisů Narnie. Současně pochází z francouzštiny a vyjadřuje minulost. Může tak korespondovat s Anninou slabostí pro umění a snahou zapomenout na minulý život.

A White Carousel

Prozatím není jisté, pod jakým jménem bude Ann v deváté sérii vystupovat a v jaké kolonii nalezne nový domov. Možná, že by nebylo od věci, aby si pro další kapitolu svého života zvolila jiné, nové jméno.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz