Od okamžiku, kdy se Carl Grimes podělil o své tajemství a odhalil tak nezvratný osud, se nemluvilo o ničem jiném, než o jeho ztrátě a následcích s ní spojených. Ačkoli je smrt tak významné postavy smutnou událostí, je na čase jít dál. Ale ještě předtím, než uzavřeme tuto kapitolu, je na místě se s ním rozloučit a připomenout si, čím vším si musel projít, aby z malého chlapce vyrostl opravdový muž.

Před apokalypsou

Carl Grimes se narodil v roce 1998 Lori a Rickovi Grimesovým. Vyrůstal v King County, kde zažíval průměrné dětství průměrného chlapce. Ve třetí třídě měl nejlepšího kamaráda s alergií na mléčné výrobky, který si do školy nosil sojové mléko. Když jej Carl ochutnal, málem se pozvracel. Tuto vzpomínku si uchoval a rád se k ní vracel. Jak rostl, projevil zájem o hraní her a komiksy.

Bohužel ani této rodině se nevyhly problémy a Carl byl často svědkem hádky svých rodičů a to na něm zanechalo následky.

Pinterest

Během apokalypsy

Když mrtví začali ožívat a svět se pomalu blížil ke svému konci, nacházel se Carl se svou matkou doma. A zatímco jeho otec ležel v nemocnici v kómatu, byl to Shane Walsh, kdo Carla a Lori zachránil a odvezl je do Atlanty, kde se měl nacházet uprchlický tábor. Shane oznámil, že Rick Grimes zemřel a ujal se jeho role. Poté, co zjistili, že v Atlantě své štěstí nenajdou, přidali se ke skupině přeživších tábořících v kopcích za Atlantou. Zde se Carl spřátelil s dívkou, Sophií.

Carl byl smutný ze ztráty svého otce a mnoho času trávil s Lori, Shanem (který si s Lori vytvořil intimní vztah) a novou kamarádkou. Shane se snaží být Carlovi náhradním otcem, ale brzy narazí. Výprava, která se vydala do Atlanty hledat zásoby se vrátila s překvapením, kterým byl Rick Grimes.

Wetpaint

Carl je šťastný, že je jejich rodina zase pohromadě. Jeho štěstí Shane nesdílí. Později tábor napadne několik chodců. Přeživší se rozhodnou, že je na čase odjet a hledat bezpečnější úkryt.

Během cesty narazí na CDC, kde se jich ujme jediný přeživší, Dr. Edwin Jenner. Poskytne jim střechu nad hlavou, horkou vodu, jídlo a nocleh. Carl zde poprvé ochutnal víno. Bohužel nic není, jak se na první pohled zdá a skupina se ocitne na prahu smrti, když má budova explodovat. Carl pláče, protože nechce zemřít. Dr. Jenner se smiluje a dovolí těm, kteří chtějí, budovu opustit. Skupina dále směřuje k Fort Benning.

Silnice, po které jedou, je zabarikádovaná odstavenými automobily. Při hledání zásob jsou obklopeni stádem chodců a v jednom okamžiku je Sophie nucena utéct. Bohužel se ztratí a skupina ji musí najít. Carl hledá se svým otcem. Narazí na mladého jelena. Pro Carla to je vzrušující zážitek, který se v mžiku promění v tragédii. Carl je postřelen Otisem a padá k zemi.

popoptiq.com

Carlova zranění jsou vážná. Naštěstí byl donesen na farmu Hershela Greena, který se mu snaží zachránit život. Nemá však potřebné vybavení a tak se Shane s Otisem vydají do místní školy. Rick dává Carlovi infuzi, ale kvůli vnitřnímu krvácení není nic platná. Lori je na pokraji zoufalství a uvažuje, zda by smrt nebyla pro jeho syna vysvobozením. Carl se na malou chvíli probouzí. Nakonec Shane dorazí včas a podaří se jim Carla zachránit. Otis během výpravy zemřel.

Carl se pomalu zotavuje ze svých zraněních. Ptá se na Sophii a Rick mu zalže, že je v pořádku. Později si spolu promluví a Rick mu poví pravdu.

Undead Walking

Carl se chce podílet na hledání Sophie, ale k tomu potřebuje umět střílet. Požádá Shana, ale ten odmítne a o všem poví Lori, která se rozzuří. Rick ovšem uzná, že je na čase, aby se Carl naučil střílet.

Shane už nadále nesnese vědomí, že jsou ve stodole chodci a otevře ji. Jako poslední vychází oživlá Sophie. Rick ji střílí do hlavy. Všichni jsou zdrcení. Carl připouští, že by jednal stejně. Lori si myslí, že je necitelný.

Shane prozradí, že je Lori těhotná. Carl je naštvaný, že mu o tom neřekla.

Na farmě je zajatec. Randall. Carl se vplíží do stodoly, ale Shane ho tam najde a pošle ho pryč. Odejde na hrob Sophie, kde je Carol. Ta tvrdí, že je její dcera na lepším místě, ale Carl má jiný názor. Tvrdí, že nebe neexistuje a že v něj může věřit jen idiot.

Později Carl odcizí Darylovu zbraň a vydá se s ní do lesa. Zde najde chodce uvězněného v bahně. Chce ho zastřelit, ale chodec se uvolní a napadne ho. Carl utíká pryč.

spoilersguide.com

Když je Randall odsouzen k smrti, Carl chce být přítomen. Shane ho odvede a RickRandallovi milost. O něco později je Dale napaden chodcem. Carl pozná, že je to ten z bažin a cítí se provinile.

Rick se dozvídá o tom, jak to bylo se smrtí Dala a jde si s Carlem promluvit. Uzná, že je už dost starý na to, aby skončilo jeho dětství a vrací mu zbraň.

Poté, co ze stodoly zmizí Randall, vyklouzne Carl z domu a na louce nachází Ricka, stojícího nad tělem Shana. Shane se stane chodcem a Carl ho zastřelí. Farma je napadena hordou chodců a všichni jsou nuceni toto místo opustit.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz