Přicházejí do věznice. Carl má nyní větší zodpovědnost. Dokonce pomáhá při záchraně Hershela, který je pokousán a má amputovanou nohu.

Dvůr věznice je zamořen chodci a skupina se rozdělí. Carl, Lori a Maggie se ocitnou v odlehlé části věznice. Lori začne rodit, ale je třeba císařského řezu, který vykoná Maggie. Předtím, než Lori zemře, promluví ke svému synovi.

„Jsi chytrý, jsi silný a jsi tak statečný. Miluji tě. Musíš dělat to, co je správné. Je snadné dělat špatné věci v tomto světě. Takže pokud cítíš, že je to špatně, nědělej to, dobře? Pokud to je snadné, nedělej to. Nedovol, aby tě tento svět zkazil. Jsi tak dobrý. Můj sladký chlapče. Miluji tě. Jsi můj sladký, sladký chlapec. Miluji tě!“

Hidden Remote

Poté, co Lori zemře, je Carl nucen ji střelit do hlavy. Společně s Maggie a novorozencem dorazí na dvůr, kde ostatní informují o Lorině smrti. Carl se snaží zadržet slzy, Rick se hroutí.

Carl svou sestru pojmenuje Judith. Stane se nepostradatelným členek skupiny a to především v době, kdy Rick není při smyslech. Podílí se na chodu věznice, stará se o Judith a ochraňuje ostatní před chodci.

Carl odjíždí s Michonne a Rickem do King County v domění, že by zde mohly být nějaké zbraně. Carl Michonne očividně nemá rád. Policejní stanice je prázdná a tak se vydají do ulic. Najdou nástrahy patřící Morganovi, který je očividně vyšinutý. Carl se rozhodne jít hledat dětské potřeby. Michonne jde s ním. Venku se rozdělí a Michonne zjistí, že Carl míří do kavárny. Nakonec příjme její pomoc a společnými silami přemůžou několik chodců. Carl získává fotografii Lori a Ricka, kterou chce předat Judith. Děkuje Michonne za pomoc.

amc.com

Později nakládají dětskou postýlku do auta a Carl Rickovi řekne, že by se Michonne mohla stát součástí jejich skupiny.

Před útokem Guvernéra si Carl balí své a Judithiny věci. Je na svého otce naštvaný a obviňuje ho za to, co se děje. Společně s Hershelem, Beth a Judith odchází do lesa, kde budou v bezpečí. Nemůže se smířít s tím, že nemůže pomoci s obranou věznice. V lese potkají jednoho z Guvernérových lidí. Mladého chlapce jménem Jody. Ten se vzdává, ale Carl ho zastřelí. Hershel i Beth jsou zděšení. Rick se o tomto chladnokrevném činu dozví a znepokojuje ho to.

Walking Dead Wiki – Fandom

Rick se pokusí s Carlem promluvit, ale ten se hájí a nechce připustit svou vinu. Naopak začne svému otci vyčítat jeho skutky. Pohádají se a Carl Rickovi vrátí klobouk a odznak. Když se Rick vrátí s obyvateli Woodbury. Carl jeho jednání nemůže pochopit a je ještě více na svého otce naštvaný.

Uběhlo zhruba šest měsíců a život ve věznici je lepší a lepší. Carl je s dětmi svého věku a zdá se, že si začíná opět užívat dětství. Stále si však drží svou tvrdost.

Ve věznice se objeví nákaza a Carl je na izolaci s ostatními dětmi. Přesto se snaží pomáhat a tak odjede s Hershelem pro léčivé bylinky.

Carl pomáhá svému otci s likvidací chodců za plotem, ten ovšem nevydrží a chodci se dostanou do areálu věznice. Tehdy Rick vidí, jak jeho syn dospěl. Společně vyčístí zamořený blok.

Během druhého útoku Guvernéra je Carl svědkem popravě Hershela. Strhne se palba a Carl Guvernéra zasáhne do ruky. Situace se horší a všichni jsou nuceni věznici opustit. Carl věří, že je jeho sestra mrtvá a prchá s Rickem pryč.

Rick s Carlem najdou útočistě v opuštěném domě. Rick je zraněný a upadá do bezvědomí. Carl se na svého otce zlobí a svádí na něj vinu za smrt svých bližních. Odchází pryč a prohledává okolní domy. V jednom z nich najde čokoládový puding, ale také problém v podobě chodce. Když se vrátí zpět za svým otcem, myslí si, že se z něj stává chodec. Chce ho zastřelit, ale nemůže. Rick se probouzí a žádá ho, aby zůstal v bezpečí. Carl přizná, že má strach. Ozve se ťukání. Za dveřmi je Michonne.

amc.tumblr.com

Carl s Michonne žertují o sójovém mléce. Když příjde řeč na Judith, Carl řekne, že je mrtvá. Michonne mu vypráví o svém synovi, který zemřel. Dům je obsazen jinou skupinou.

Joeova skupina je sleduje. Přepadnou Ricka, Carla a Michonne. O co větší je překvapení, když uvidí, že je s nimi i Daryl. Ten odmítá Rickovi ublížit a tak se také stane zajatcem. Jeden z mužů chce Carla znásilnit. Rick je jak smyslů zbavený. Prokousne Joeovi krční tepnu. O zbytek mužů se postará Michonne a Daryl. Přežije jen Dan, který Carla drží jako rukojmí. I tak ho Rick zabije. Carl je traumatizován.

Když míří do Terminusu, Carl se svěřuje Michonne, že má z otce strach. Cítí jeho temnotu. Michonne se mu snaží vysvětlit, aby nezanevřel na svého otce, že to dělal pro záchranu svého syna.

Po příchodu do Terminusu jsou zajati a uvězněni v nákladním kontejneru. Zde se shledají s dalšími členy skupiny, včetně Abrahama, Rosity a Eugena. Díky včasnému zásahu Carol se všem podaří uprchnout. V lese se setkají s Tyreesem, který hlídá Judith. Carl okamžitě obejme svou sestru.

Walking Dead Wiki – Fandom

Zaslechnou volání o pomoc, které patří otci Gabrielovi. Pomůžou mu a on jim poskytne přístřeší v jeho kostele. Rick je k němu skeptický, ale Carl věří, že všichni nejsou zlí.

Gareth unese Boba. Ten se vrátí, ale má amputovanou nohu a umírá na pokousání chodcem. Carl se s ním loučí. Gareth a jeho lidé jsou zabiti v kostele.

Skupina se rozdělí. Rick odjíždí hledat Beth. Carl mezitím učí Gabriela, jak se bránit. Posléze společně uniknou z kostela, který je v obležení chodců. Po návratu zbytku skupiny zjistí, že Beth zemřela.

Noahova komunita byla vyhlazena a po pohřbu Tyreese se skupina musí spokojit s životem na cestách. Naleznou opuštěnou stodolu. Carl pomáhá s jejím opěvněním.

3rd Strike

Carl se stará o Judith, zatímco Rick mluví s Aaronem. Rozhodnou se ho následovat do Alexandrie.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz