Zde se setkává s Ronem, Mikeym a Enid. Nalezne také své oblíbené komiksy. V rozhovoru s Deannou se svěří, že byl nucen zabít svou matku. Později sleduje Enid, která utíká přes plot Alexandrie, ale v lese ji ztratí. Bojuje s chodci a je svědkem souboje mezi Glennem a Aidenem.

Carl opět objeví Enid v lese. Společně se postaví dvoum chodcům. Při útěku se ukryjí v dutině stromu a Enid mu vypráví a svých rodičích. Carl se ji pokusí políbit. Když se vrátí do Alexandrie, jsou svědky souboje mezi Rickem a Petem.

We Geek Girls

Carl zahlédne Enid a Rona a žárlí. Přijde za ním Gabriel, omluví se za minulost a požádá ho, aby ho naučil bojovat. Do Alexandrie vpadnou Vlci, kteří zavraždí každého, na koho narazí. Carl se s Judith a Enid ukryjí v domě. Když zahlédne Rona, který zůstal venku, zachrání ho. Enid mezitím utekla.

Carl chce jít hledat Enid, ale Ron se mu to snaží vymluvit. Napětí mezi chlapci postupně roste a a to až do okamžiku, kdy Ron proti Carlovi obrátí zbraň. Vzápětí padne opevnění Alexandrie a do města se dostávají hordy chodců.

Carl, Rick, Michonne, Gabriel, Deana a Ron běží do domu Jessie, kde se ukryjí. Ron se vytratí do sklepa. Carl ho sleduje a dojde mezi nimi k zápasu, který způsobí, že se do domu dostanou chodci.

Rick se snaží zamezit přístupu chodců do patra. Deanna umírá a ostatní musí vymyslet plán, jak se dostat z domu. Pokryjí se vnitřnostmi ze zabitého chodce a společně se vydají do ulic Alexandrie.

Gabriel si vezme Judith a odchází s ní do kostela. Zbytek odchází k branám Alexandrie. Sam ale zahlédne chodce, který byl malým chlapcem a zpanikaří. Vrhnou se na něj a Sam umírá. Jessie ho nechce pustit a vzhledem k tom, že drží také Carla hrozí, že ho stáhne s sebou. Rick je tak nucen odseknout Jessieinu ruku. Ron se nemůže smířit se smrtí své rodiny a vystřelí na Ricka. V cestě mu bohužel stojí Carl, který je zasažen do oka.

inquisitr.com

Rick odnáší Carla na ošetřovnu. Když ho Rick navštíví, je jeho syn stále v bezvědomí. Rick připouští, že podcenil sílu Alexandrie a že jsou zdejší lidé schopní a že splní vizi Deanny o rozšíření Alexandrie. Carl Rickovi stiskne ruku.

O dva měsíce později se zdá, že se Carl zotavuje ze svých zraněních. Stále se schází s Enid v lese, dozvídá se o novém vztahu Ricka a Michonne a také poznává Ježíše, který je informoval o Hilltopu, na který se část místních vydá. Carl zůstává doma s tím, že by díky svému vzhledu neudělal dobrý dojem. Ve zbrojnici najde zbraň, která má na rukojeti vyřezanou baseballovou pálku obtočenou ostnatým drátem.

Carl je součástí výpravy, která veze Maggie na Hilltop. Jsou odříznuti Spasiteli a donucení opustit karavan. Pokračují lesem, ale Spasitelé ma ně čekají. Všichni jsou postavení do řady a musí pokleknout. Seznamují se s Neganem, který je chce potrestat. Dochází k okamžiku úmrtí Abrahama a Glenna. Negan vezme Ricka na malý výlet. Po návratu Negan nutí Ricka, aby svému synovi uřízl ruku. Rick je zlomený a Negan se náležitě baví. Daryl odjíždí se Spasiteli jako zajatec a ostatní pokračují na Hilltop.

themindlessphilosopher.wordpress.com

Plyne čas a Carl se rozhodne doprovodit Enid na Hilltop. Cestou se baví a Carl přizná, že chce odjet do Svatyně a zabít Negana. Ve Spasitelském náklaďáku je i Ježíš.

Ve Svatyni je Carl objeven a Negan mu ukazuje, jak to tam funguje. Poté ho odveze zpět do Alexandrie. Prochází si Rickův dům a nachází Judith, z které je nadšený. Uvažuje nad tím, že zabije Ricka a usadí se v Alexandrii. Carl je také svědkem toho, jak Negan zabije Spencera.

amc.com

Věci se dávají do pohybu a Carl je toho součástí. Alexandrie, Hilltop a později také Království zbrojí proti Spasitelům. Pokouší se také na svou stranu získat ženy z Oceanside. Ty odmítají a odevzdávají své zbraně.

Dochází k útoku Spasitelů na Alexandrii. Carl je u přední brány. Během boje hrozí, že Negan naplní slib o jeho zabití. V poslední chvíli ho zachrání Shiva. Spasitelé i Scavengers prchají.

Carl se má sejít se svým otcem na čerpací stanici. Uslyší prosbu o pomoc. Najde cizince. Rick ho ovšem zažene. Později se Carl vrátí a zanechá zde jídlo. Cizinec mu nedá spát a rozhodne se ho opět vyhledat. Najde ho v lese. Dozvídá se, že muž jmenuje Siddiq. Vypráví mu o své komunitě a položí tři otázky. Siddiq odpoví, že zabil 237 chodců, aby uctil památku své matky. Carl se rozhodne vzít ho do Alexandrie. Cestou uvidí skupinku chodců, hodujících na mrtvém jelenovi. Rozhodnou se je zabít. Dochází ke komplikacím.

comicbook

Carl sedí ve svém pokoji a rozjímá. Alexandrie je opět napadena. Carl dává příkazy. Většina z místních se ukrývá v kanalizaci. Sám Carl se postaví Neganovi a snaží se s ním promluvit. Říká mu, že jsou v Alexandrii děti, včetně jeho sestry. Negana to nezajímá. Carl nabídne svůj život za záchranu ostatních. Negan je ohromen. Zatímco hovoří, Daryl nákladním vozem zboří část opěvnění Alexandrie a ujede. Carl se dá na útěk. Alexandrie je bombardována a Carl se jen tak tak dostane do kanalizace.

Carl je v úkrytu se všemi zachráněnými. Přichází také Rick a Michonne. Carl jim odhalí kousnutí.

Andrew Lincoln as Rick Grimes, Chandler Riggs as Carl Grimes, Danai Gurira as Michonne – The Walking Dead _ Season 8, Episode 8 – Photo Credit: Gene Page/AMC

Carl byl pokousán během potyčky v lese, když se pokoušel pomoci Siddiqovi. Od začátku věděl, že zemře a tak se snažil udělat vše proto, aby neodešel zbytečně. Užíval si každého okamžiku. Trávil čas se svou sestrou a vytvořil jí na sebe vzpomínky. Napsal také několik dopisů na rozloučenou. V posledních chvílích svého života zachánil obyvatele Alexandrie před Spasiteli.

Siddiq se snaží Carlovi ulevit a dává mu antibiotika. Je na čase, aby ostatní odešli. Carl by cestu na Hilltop nezvládl. Loučí se. Siddiq mu slibuje, že uctí jeho památku tím, že pomůže naplnit jeho vizi.

Michonne a Rick odvádí Carla do jejich domu. Carl je zesláblý a tak ho ponechávají v kostele. Vypráví svému otci svůj sen o lepším světě. Alexandrie je opravená a rozrůstá se. Rick je starší, stejně tak Judith a všichni žijí v míru. Rick přislíbí, že se o to pokusí. Ponechají Carla v kostele a odchází. Carl se zastřelí.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Rick a Michonne pohřbívají Carlovo tělo v Alexandrii.

ZDROJ: The Walking Dead (AMC)

Zajímavosti:

 • Carl byl nejdéle žijící dětskou postavou.
 • Jméno Carl je odvozeno od „Charles“, které je dále odvozeno od německého „Man“. Dalším jeho významem je armáda nebo bojovník. Což je odkazem toho, jak z malého chlapce vyrostl v  muže a stal se přeživším.
 • Carl sdílí jméno s otcem Roberta Kirkmana.
 • Carl je oblíbenou postavou Roberta Kirkmana.
 • Rick a Carl mají stejnou krevní skupinu – A+.
 • V prvních třech sériích nosí Carl tričko Science Dog, což je postava z dalšího komiksu Roberta Kirkmana, Invincible.
 • Během čtvrté sezóny obdrží Carl od Michonne komiks Invincible.
 • V obou případech, kdy byl Carl postřelen, se jednalo o omyl.
 • Carlův první polibek v životě byl s Enid.
 • Od doby, co byl zraněn, se snažil více používat levou ruku, přestože byl pravák.
 • Veškeré vize z budoucnosti v osmé sérii patřily Carlovy. Tyto fantazie ukazují, že věří v mír, který může mezi komunitami nastat a to i včetně Negana.
 • Carl je třetí hlavní postavou, která spáchá sebevraždu. První byla Andrea, druhou Sasha.
 • Je druhou hlavní postavou, která spáchala sebevraždu, aby zamezila proměně. První byla Andrea
 • Carlova poslední slova byla „Miluju tě, tatínku!“

Přiznávám, že rozloučení s Carlem Grimesem bylo vyčerpávající, ale postava jakou byl, si to zaslouží. Přestože na dobro zmizel z televizních obrazovek, jeho odkaz nás bude dál provázet a to při nejmenším do konce osmé série. Finále ukáže, zda jeho smrt nebyl zbytečná a zda Rick dokáže splnit synovo poslední přání.

 

 

 

 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz