V letošní roce jsme se dočkali již druhého komiksového čísla. Únorové vydání nám přineslo nový pohled na dění v Commonwealth, nezapomnělo ani na Hilltop a na skupinu, kterou vyslala Maggie, aby zjistila, proč se Rick a spol. tak dlouho nevrací. Co nám nejnovější komiksové číslo přineslo? Na to se podíváme níže.

187. komiksové číslo končí velkým cliffhangerem: Šéf stráže Commonwealth se snaží ve svých bratrech ve zbrani probudit revoluční myšlení. Naneštěstí jej u toho přistihne pravá ruka guvernantky, Lance. Ten nechá Mercera hned zatknout a zavřít do vězení a přesně to rozpoutá ještě větší rozruch.

Zpráva o tom, že byl strážník Mercer zavřen do vězení, se rozkřikne rychle. Obyvatelé Commonwealth si ještě před jeho zatčením začínali vybírat strany. Mercerovo zatčení obrátilo mnoho dalších proti dosavadnímu systému. Převrat v Commonwealth je tedy na spadnutí. Zesnulý Dwight zažehl jiskru, kterou Laura pomalu proměňuje v plamen.

Rick si je napjaté situace v komunitě vědom a snaží se dělat vše proto, aby zabránil občanské válce. Při rozhovoru s Michonne si uvědomí, kdo pořád nabádá lidi ke změně a šíří Dwightovu revoluční myšlenku.

Laura, kterou ztráta Dwighta zasáhla nejvíc, pomalu převrací lidi v Commonwealth proti tamnímu vedení a je jen otázkou času, kdy vypuknou skutečné nepokoje. Těžko říct, zdali se to Rickovi podaří zastavit.

undeadwalking.com

A co se dělo mimo Commonwealth? Podívali jsme se opět na Hilltop, kde Maggie začíná být čím dál tím víc nervózní a váhá, zdali se také nevydá do Commonwealth. Má však příliš velký strach o svého syna, Hershela.

A jak si vedla výprava do Commonwealth? Malá skupina vyslaná z Hilltopu, která má za úkol zjistit, co se děje, narazí po cestě na problémy v podobě masivního stáda chodců. Po menších komplikacích se jim stádo podaří odlákat pryč.

undeadwalking.com

Zatímco Aaron, Siddiq a spol. pracují na odlákání stáda chodců, Ježíš se s Carlem ukrývají v nedaleké budově, kde mimo jiné Carl promlouvá do duše Princezně, na kterou narazili. Carlova slova udělají na Princeznu dojem a ta změní názor, a nakonec se skupinou pokračuje na jejich cestě do Commonwealth.

Samozřejmě, že komiksové číslo nezapomíná navnadit čtenáře na pokračování a v tom nejlepším zase skončí. Stádo, které se podařilo Aaronovi a spol. odlákat totiž zamíří směrem k Eugenovi a Stephanie, kteří pracují na opravě vlaku.

Obal následujícího (189.) komiksového čísla:

Jak situace v Commonwealth dopadne? Stihne Eugene a Stephanie včas uniknout stádu? Podaří se Lauře rozpoutat převrat? Na to všechno si budeme muset počkat ještě měsíc. Mezitím si však můžete zkrátit čekání sledováním seriálového zpracování, které oficiálně startuje toto pondělí na AMC.

-reklama-