S blížícím se Comic Conem v San Diegu byl zveřejněn plakát k nové sérii The Walking Dead a jak je zvykem, obsahuje hned několik detailů, které více či méně prozrazují, co si pro nás tvůrci připravili. U seriálů, které mají na kontě tolik sezón jako The Walking Dead, je těžké přijít s něčím, co diváka překvapí. Zdá se, že nová showrunnerka Angela Kang přesně ví, jak této skomírající lodi opět vdechnout vítr do plachet.

 

Plakát obsahuje pět ústředních postav, které budou i nadále hrát jednu z nejvýznamějších rolí. Alespoň v první polovině sezóny. Devátá série by měla dát velký prostor ženským postavám, které dostanou příležitost dokázat, že i ony moc dobře ví, jak v tomto  postapokalyptickém světě přežít. Zároveň představují zástupce třech významných komunit. Rick a Michonne se starají o Alexandrii, Maggie a dost možná i Daryl o Hilltop a Carol zůstává po boku Ezekiela v Království. Přestože bude devátá série založena na budování lepšího světa, idylka není zdaleka taková, jak se na první pohled může zdát.

Ze snímku je patrné, že u postav došlo k určitým změnám. Rick je po dlouhé době upravený, s lehce prošedivělým plnovousem. Rovněž Maggie má znatelně delší vlasy, než tomu bylo v osmé sérii. Časový skok nás nemine, takže se můžete těšit na malého Hershela Rhee.

Jedním z největších překvapení bylo panorama, kterému dominuje schátralá kopule Kapitolu. Přeživší se tedy dostanou daleko za hranice svých teritorií. Dle fotografií z natáčení se na svých cestách vydají do Atlanty a jejich kroky je následně zavedou až do vzdáleného Washingtonu D.C.

Kromě výše zmíněné budovy Kapitolu si můžete povšimnout letící helikoptéry. Ta se objevila hned několikrát během osmé sezóny. Její původ však zůstal záhadou. S největší pravděpodobností má co dočinění s Georgií, která se zmínila, že je její komunita technologicky vyspělá.

Zdroj: ScreenRant

Znalci komiksu již nyní tuší, že se děj deváté série odchýlí od své předlohy a to hned v několika bodech. Možná, že se tvůrci tímto gestem snaží zachránit to, co zůstalo po odvážných krocích, včetně zabití jedné z hlavních postav.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz