Šestiletý časový skok zapříčinil, že dříve jednotné komunity jsou nyní rozděleny a Oceanside je mimo hru. Jak to s touhle komunitou vypadá? Co o její budoucnosti prozradila představitelka Cyndie, Sydney Park? To vše se dozvíte v několika málo řádcích níže.

„Nemám tušení! Oceanside je tam někde venku,“ řekla Angela Kang týdeníku EW. „Jsou zde všechny komunity, které však už nespolupracují. O Oceanside jsme toho letos moc neprozradili, ale možná v druhé polovině se toho dozvíte víc.“

Ženskou komunitu Oceanside jsme naposled viděli na začátku deváté řady, když Cyndie spolu s několika dalšími ženami, porušovala pravidla stanovená Rickem Grimesem. Ten chtěl, aby všech pět komunit – Alexandrie, Hilltop, Království, Oceanside a Svatyně – spolupracovalo a společně tak vytvořili novou civilizaci.

Ženy z Oceanside nezapomínají a podobně jako Maggie a Daryl, nejsou spokojeny s tím, že Rick nechal Negana naživu a se Spasiteli se snaží vyjít. Proto se rozhodnou jednat na vlastní pěst a vykonat svou pomstu. To se jim málem nepovede, jelikož je nachází Maggie s Darylem, ti však nad situací zavřou oči.

digitalspy.com

Šestiletý časový skok nám ukazuje ruiny mostu, který se Rick snažil vybudovat a který také sám zničil. Zničení mostu, dalo by se říci, představovalo jakési ukončení Rickovy vyhlídky na vzájemné soužití a komunity se od té doby od sebe začaly čím dál tím více vzdalovat. Michonne je nyní opět nedůvěřivá a podezíravá vůči cizincům, Hilltop je pro změnu veden Tarou, jelikož Maggie potichu zmizela a Ježíš zemřel.

Později můžeme slyšet Michonne říkat slova, která nám letmo vysvětlují, proč jsou lidé vůči Michonne tak chladní. „Neučila jsem ta rozhodnutí proto, že jsem si myslela, že budou jednoduchá. Alespoň jsou naživu, teď mě za to mohou nenávidět.“

Angela Kang (výkonný producent) prozradila, že se v druhé polovině 9. série dočkáme vysvětlení, co se to stalo mezi jednotlivými komunitami. „Uvidíme něco málo z toho, co se stalo,“ řekla Angela týdeníku EW.

Ukázka na druhou polovinu 9. série nám odhaluje Michonne s jejím starým účesem, který nosila před šesti lety. Bojuje se svou katanou na místě, které připomíná bývalou komunitu žen z Oceanside, kterou napadl a zničil Simon spolu s Arat, na které se po určité době ženy z Oceanside pomstily.

Může se důvod, proč komunity mezi sebou mají tak špatné vztahy, skrývat na místě, kde dříve bývala komunita žen z Oceanside? Pravděpodobně se dozvíme, proč Alexandrie a Hilltop již nespolupracují, stejně tak se dozvíme, co se stalo s Oceanside. Nejpravděpodobnější verzí však je, že se Oceanside jednoduše oddělilo od společenství komunit a přežívá nyní samo za sebe, stejně jako tomu dělalo do doby, než bylo zataženo do války s Neganem.

Zahraniční stránka ComicBook.com udělala rozhovor s představitelkou Cyndie, Sydney Park, krátce po odvysílání třetí epizody 9. série. Padla otázka, zdali uvidíme v dohledné době Oceanside, načež Sydney odpověděla, že nemá tušení.

„Popravdě, nemám tušení, doufám, že ano,“ řekla Sydney. „Miluji být součástí seriálu, myslím, že je zde ještě hodně příběhu k vyprávění, a to nejenom, co se mého charakteru týče, ale i ostatních.“

The Walking Dead se vrací 9. 2. (u nás 10. 2.) 2019. Co si myslíte vy o absenci Oceanside? Myslíte si, že ženská komunita ještě existuje? Uvidíme ji podle vás ještě ve druhé polovině 9. série? Napište nám váš názor dolů do komentářů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz