Pátá epizoda deváté série byla jednou z nejnapínavějších epizod v historii celého seriálu. Celou epizodu totiž sledujeme pomalu krvácejícího Ricka, který je s každým dalším krokem, blíž a blíž smrti. Nakonec se však ukáže, že má opravdu tuhý kořínek a jen tak něco ho nezastaví. Vyčerpaného a zraněného ho na břehu řeky nachází Anne, která jej označí za kategorii B, čímž mu zachrání život. Co to však znamená? To se dozvíte níže.

S postavou Anne, dříve známou jako Jadis, se setkáváme již od sedmé řady, kde nám byla představena jako tajuplná a zrádná žena ze skládky. Její příběh byl až donedávna v pozadí a ona spolu s jejími, nyní již zesnulými lidmi, působila spíše jako výplň děje.deváté řadě se však konečně dozvídáme, co byla celou dobu zač.

Pokud jste byli pozorní, mohli jste si všimnout několika pozoruhodných věcí na lidech ze skládky. Hned v sedmé řadě jsme mohli postřehnout, že se na skládce kromě hromady odpadu nachází i tzv. helipad, tedy přistávací plošina pro helikoptéru.osmé řadě jsme si zase mohli všimnout prolétající helikoptéry.

biiinge.konbini.com

Ještě do nedávna nám nebylo nic vysvětleno a pracovali jsme s pouhými domněnkami. Nyní však již víme, jaká byla spojitost s helikoptérou a lidmi ze skládky. Vše vyjde napovrch až v deváté řadě, kdy se dozvídáme, že Anne dříve obchodovala s lidmi, což nám mimo jiné odpovídá i na otázku, co jí Negan v sedmé řadě nabídl, aby zradila Ricka. Jednalo se o obchod s lidmi.

Helikoptéra, kterou jsme opakovaně vídali u skládky, patří skupině, která obchoduje s Anne. Obchod spočíval v tom, že Anne vyměňovala lidi za zásoby pro její skupinu. Po genocidě na skládce Anne skládku opouští, čímž se pozastavuje i její obchod s lidmi. Ten se obnoví až po roce a půl, kdy je Anne zoufalá a chce odletět pryč.

Jako jízdenku použije člověka, tedy prostředek obchodu. Anne musí sehnat tzv. „áčko,“ to se jí bohužel nepovedeno a nakonec poskytne pouze „béčko,“ kterým je zraněný Rick Grimes. Co tyto kategorie však znamenají? Odpověď je poměrně jednoduchá.

Bustle

Kategorie A jsou lidé, kteří jsou infikovaní. V loňském roce jsme mohli vidět, jak Anne napsala na kontejner, ve kterém držela Ricka, písmeno A. Později jsme mohli vidět, jak se snažila o to, aby jeden z jejích upravených chodců Ricka pokousal a on tak dostál své kategorie A. To samé jsme mohli později vidět i s Neganem a Gabrielem, nicméně stejně jako u Ricka, ani u těchto dvou se jí to nepodařilo.

Do kategorie B spadají pro změnu lidé, kteří nejsou infikováni, ba naopak jsou na tom velmi dobře. Tzv. „béčka“ jsou totiž obyčejná pracovní síla, o čemž svědčí konec páté epizody deváté řady, kde vidíme, jak tentokrát Anne nazve Ricka „béčkem“. Doslova řekne, že má jedno zraněné, přesto velmi silné „béčko“.

Zdá se však, že po odletu Anne spolu s Rickem, obchodování s lidmi končí. Není známo, kam záhadná skupina s Rickem a Anne odletěla, vysvětlení bychom se však měli dočkat v několika nastávajících letech. Rick totiž přežil a míří neznámo kam. Co jej tam potká? To bychom se měli dozvědět v připravované filmové trilogii ze světa živých a mrtvých, kde si hlavní roli střihne právě Andrew Lincoln coby Rick Grimes.

Jak se vám líbila pátá epizoda deváté řady? Co si myslíte o odchodu Ricka? Věděli jste, co znamenají kategorie, do kterých Anne rozdělovala lidi? Napište nám váš názor dolů do komentářů!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz