Série bonusových epizod The Walking Dead (Živí mrtví) nám dává pomalu sbohem. 10. řada, která měla původně skončit 16. epizodou, byla nakonec prodloužena o šest bonusových epizod, které mají skromnější charakter, neposouvají hlavní dějovou linku kupředu a spíše nám přibližují jednotlivé postavy. Přesto všechno schytávají nové díly ostrou kritiku a lámou rekordy v nejhůře hodnocených epizodách vůbec.

21. epizoda 10. série s názvem „Diverged“ se zaměřuje na Daryla a Carol, které sledujeme nedlouho po jejich hádce u chaty v epizodě „Find Me“. Jak napovídá název epizody, tak jejich cesty se rozdělí. Zatímco Carol se spolu se Psem vrací zpět do Alexandrie, Daryl zůstává venku a rozhodne se ještě něco najít.

Trable však neminou ani jednoho. Carol zažívá lehkou krizi. Alexandrie se rozpadá, nic nefunguje a všichni pracují na 100 %. Jen Carol chudák neví, jak by mohla přiložit ruku k dílu, a tak se rozhodne uvařit Jerrymu polévku.

Carolina linka se tak točí kolem hledání správných ingrediencí, zabíjení chodců a lovení krysy. Daryl zase hledá venku zásoby. To se však po chvíli změní v hledání náhradních dílů do své poškozené motorky, která k divákově překvapení, má stále na co jezdit.

Epizoda by se dala shrnout jako denní rutina v postapokalyptickém světě dvou otrkaných a životem poznamenaných přeživších. Bohužel ani pohled na rozrušenou Carol a Daryla bloudícího po lese, nestačí k tomu, aby byli diváci spokojení.

Na zahraničním filmovém webu IMDb epizoda schytala ostrou kritiku a stala se nejhůře hodnocenou epizodou v historii celého seriálu. V současné chvíli má epizoda hodnocení pouhých 4,2 hvězdiček z 10. Dlouhá léta se na příčce nejhůře hodnocené epizody držela 6. epizoda 7. série s názvem „Swear,“ kde Tara poprvé zavítala do Oceanside. Epizoda si vysloužila od uživatelů hodnocení 5,6 z 10.

Sesazena byla však již minulý týden po odvysílání epizody „Splinter,“ kde jsme pro změnu viděli bláznění Princezny. Rozporuplná epizoda si vyvařila pouhých 5,1 hvězdiček z 10. O necelý týden později se však tato epizoda zařadila na druhé místo a první příčku obsadila epizoda „Diverged“.

Fanoušci epizodu ostře kritizují. Někteří tvrdí, že byla „nudná a zbytečná“. Uživatel, co takto zkritizoval 21. epizodu 10. série ji ohodnotil pouhými dvěma hvězdami a dodal, že „o nic nepřijdeme, když epizodu jednoduše přeskočíme.“

„Šlo o průměrnou epizodu, která neměla co nabídnout…“

„Nejhorší epizoda celého The Walking Dead.“

Mezi ostrou kritikou se však najdou i tací, kteří na epizodu nahlíží pozitivně a kladně hodnotí například herecké výkony Melissy McBridové (Carol) a Normana Reeduse (Daryla). Níže najdete několik odlišných názorů, které fanoušci vyjádřili prostřednictvím sítě Twitter.

Příští a zároveň poslední díl bude zaměřený na Negana a jeho minulost. Vůbec nejočekávanější bonusová epizoda je tak na cestě. Doufejme, že bude fanoušky přijata o poznání lépe, než předcházející 21. epizoda.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.
Podělte se o svůj názor: