11. řada seriálu The Walking Dead se pomalu, ale jistě natáčí a pokud vše půjde podle plánu, mohla by na obrazovky dorazit již letos v létě. Zatímco premiéra 11. řady závisí na vývoji pandemie a je tak ohrožená, jedna věc je nyní zcela jistá: postavu Mercera, se kterou se poprvé potkáme v poslední řadě seriálu, ztvární Michael James Shaw.

Následující odstavce mohou obsahovat vyzrazení zápletky z komiksové předlohy!

Pro neznalce komiksu. Mercer je hlavní strážník z nedávno představeného Commonwealth, jehož vojáci vypadají nachlup stejně, jako v komiksové předloze. Mercer je typický pro svou červenou zbroj a dvě malé sekyrky, čímž se značně odlišuje od ostatních. Mimo jiné je také velmi silný a vytrvalý muž. Byl to právě Mercer, který měl velký podíl na tom, že se poměry v Commonwealth změnily.

Již v tuto chvíli je jasné, že linka s Commonwealth nemůže být stejná, jako v komiksové předloze. Hlavním důvodem jsou pochopitelně postavy. V komiksu hráli totiž klíčovou roli v příběhu jedné z největších komunit především Rick, Carl, Michonne a její znovunalezená dcera Elodie, Dwight a částečně i Sophie.

Vzhledem k tomu, že některé postavy ze seriálu zmizely, jiné zemřely a další v něm vůbec neexistovaly, musí tvůrci přijít trochu s jiným příběhem. Co se týče Mercera, nemusí však dojít k zásadnějším změnám. Jeho linka může fungovat i bez zmíněných hrdinů. Nesmíme opomenout ani jeho románek s Princeznou alias Juanitou Sanchez.

Mezi oběma panuje zvláštní chemie. V poměrně krátkém časovém úseku (Mercer byl poprvé představen v 177. komiksovém čísle) se dokáže jejich vztah rozvinout, zažít problémy a nakonec se i slušně uzavřít. Vzhledem k tomu, že je Princezna jedna z těch, kdo se s vojáky z Commonwealth potkal, je dosti pravděpodobné, že jejich vztah uvidíme i v seriálu.

Mercerovi svou tvář propůjčí americký herec Michael James Shaw, který se zdá být pro tuto roli jako stvořený. Michaela můžeme znát např. z filmů Avengers: Infinity War (2018) a Avengers: Endgame (2019), kde ztvárnil postavu jménem Corvus Glaive.

Mercer je jednou z nejsilnějších postav vůbec a v příběhu Commonwealth hraje klíčovou roli. V posledním roce značka The Walking Dead utrpěla kvůli pandemii značné ztráty. Obsazení Michaela Jamese Shawa je tak jednou z těch lepších zpráv.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZDROJ:https://undeadwalking.com/
Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.