Postava Maggie Greene/Rhee je v seriálu od druhé řady. Od té doby prošel tento charakter slušným vývojem. V deváté řadě seriálu však tento charakter z epizody na epizodu zmizel. Odchod Maggie nebyl ani tak dílem tvůrců, jako spíš dílem její představitelky, Lauren Cohan. Ta jednoduše dala přednost jinému projektu, aby svou kariéru neobětovala pouze The Walking Dead (Živí mrtví). Nyní se však internetem šíří fámy o tom, že by se měl její charakter opět vrátit, ba nejen to, ale že se možná dočká i vlastního spin-off seriálu. Více informací naleznete níže.

V loňském roce bylo oznámeno, že AMC má se značkou The Walking Dead ještě velké plány. Co to znamená? To znamená, že se produkce rozhodla svět živých a mrtvých rozšířit. V plánu jsou tedy filmy, spin-offy a prequely. Slova tvůrců potvrzuje odchod Andrewa Lincolna (Rick Grimes) ze seriálu a jeho následné obsazení do připravovaných filmů. Dalším důkazem, že AMC plánuje velké změny, může být např. Austin Amelio (Dwight), který míří do páté řady sesterského seriálu – Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce).

Představa, že by AMC vyprodukovalo třetí projekt ze světa živých a mrtvých, není vůbec nereálná. Lauren Cohan na otázku ohledně spin-offu zaměřeného na její charakter, odpověděla poměrně nejasně. Nic však nevyvrátila ani nepotvrdila. Pouze pronesla, že si musíme ještě počkat, než uvidíme, co se nakonec stane.

www.skybound.com

Lauren Cohan odešla z The Walking Dead (Živí mrtví) stejně jako Andrew Lincoln pouze s tím rozdíl, že její charakter by se do seriálu měl ještě vrátit. Důvod odchodu Lauren ze seriálu byla práce na projektu Whiskey Cavalier (2019), což je akční komediální seriál, který se mimo jiné natáčel i u nás v České republice.

V seriálu byl odchod Maggie odůvodněn tak, že šla spolu se svým synem Hershelem, vypomáhat Georgii s budováním nové komunity. Mnozí fanoušci se domnívají, že se postava Maggie momentálně nachází v komiksové komunitě zvané jako Commonwealth (největší komunita ve světě živých a mrtvých). Její postava se navzdory tomu všemu, může kdykoli vrátit, aniž by nějak výrazně ovlivnila příběh.

V každém případě, současný showrunner, Angela Kang, se zdá být ohledně návratu Lauren Cohan zpět do The Walking Dead (Živí mrtví) velmi optimistická. V jednom z rozhovorů, který proběhl koncem loňského roku pronesla, že má stále velké plány s postavou Maggie a že doufá, že se Lauren, co nejdříve vrátí zpět na scénu. Bylo by příjemné, vidět Maggie opět v seriálu, ačkoli by to bylo nejdřív až v desáté řadě.

A co si myslíte vy? Viděli byste raději nový spin-off seriál zachycující především počínání postavy Maggie, nebo by vám stačil návrat Maggie do The Walking Dead (Živí mrtví)? Kde si myslíte, že Maggie právě je? Dejte nám vědět do komentářů!

-reklama-