Do finále 9. série zbývá už jen necelý týden a my si můžeme jen představovat, co pro nás tvůrci chystají tentokrát. 15. epizoda byla brutální a šokující. Co však můžeme očekávat od nastávající 16. epizody?

Poslední tři řady skončily naprosto velkolepými událostmi. 6. série končí největším cliffhangerem v dějinách seriálu, zatímco 7. série oproti tomu končí odstartováním války proti Neganovi a jeho Spasitelům. Finále 8. série tuto dlouhou válku ukončuje, čímž zároveň odstartuje nová éra seriálu.

Na co se tedy můžeme těšit v letošním roce? Na to nám odpoví výkonná producentka seriálu Angela Kang.

„Chtěli jsme, aby se finále neslo v duchu celé řady,“ řekla Angela o konci 9. série. „Takže je tam spousta úžasných věcí. Věci, které v seriálu zatím nikdy nebyly.“

Další otázka směřována na výkonnou producentku seriálu, Angelu Kang, se týkala cliffhangeru. Přesněji tedy toho, zdali máme letos očekávat otevřenější konec nebo naopak uzavřenější.

„Bude to působit, jako kdyby se část příběhu některých postav uzavřela,“ řekla Angela Kang. „Bude to jako kdyby další uzavřená kapitola v jejich dlouhé cestě, pokud vám to takto dává smysl.“

Angela Kang však také poukazuje na to, že některé věci z 9. série se uzavřenou až v nastávající řadě.

„Vzhledem k příběhu, jsou zde určité věci, které se budou řešit i v další řadě.“

Znamená to tedy, že se pravděpodobně dočkáme pokračování dějové linky se Šeptači a nejen to. Angela Kang prozradila, že se mohou objevit i další, nová témata, dokonce je možná i nová hrozba.

„Některé nové věci nám mohou být představeny již v blížícím se finále.“

Znamená to, že nám finále odhalí problematiku první poloviny 10. série? Copak by naše hrdiny mohlo potkat dál? Podle komiksové předlohy nás dál čeká největší komunita ve světě živých a mrtvých, tedy přesněji Commonwealth. Zprovozní Eugene vysílačku a spojí se se Stephanie z Commonwealth v Ohiu? Kdoví. Na odpověď si budeme muset počkat do příštího pondělí.

A co si myslíte o finále 9. série vy? Myslíte si, že přijdeme o další charaktery? Jaký dopad podle vás bude mít tuhá zima, se kterou se budou muset naši hrdinové vypořádat? Dejte nám vědět dolů do komentářů!

-reklama-