15. epizoda přichází s šokujícím překvapením, které zaskočí nejednoho fanouška. Mnoho diváků si však říká, jak se to Alfě vlastně všechno povedlo? Na to nám odpoví výkonná producentka seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) Angela Kang, která prozrazuje, jak Alfa (Samantha Morton) a její Šeptači dokázali potichu zajmout a odvést Henryho (Matt Lintz), Enid (Katelyn Nacon), Taru (Alanna Masterson) a několik dalších obětí, které byly později zmasakrovány, a proč se tvůrci rozhodli jednotlivé únosy neukázat.

V 15. epizodě 9. série Alfa navštíví v přestrojení Království, kde si vybere sedm obětí, které následně na to potichu dostane z Království pryč. K sedmi uneseným se přidávají další tři, kteří se pokusili o jejich záchranu. Naneštěstí pro všechny, nikdo nevyvázne živý a všech deset zajatců končí na kůlech. Jak se však Alfě povedlo tolik lidí dostat nepozorovaně z Království a proč nám tvůrci neukázali, jak to vše provedla? Na to se nám pokusí odpovědět výkonná producentka 9. série Angela Kang.

„Myslím, že k tomu Alfa použila jakousi lest. Například když Henry uslyší problémové potrubí a rozhodne se jej zkontrolovat – bylo to však skutečně potrubí? Nebo se jednalo o nějaký druh návnady, který Šeptači použili pro přilákání svých obětí? Únosy se odehrály velmi podobně jako tomu bylo v komiksové předloze,“ prozradila Angela Kang.

„Lidé byli oklamání a donuceni jít s nimi, což je podle mě to nejděsivější – Alfě stačí opláchnout si obličej, vzít si jiné šaty, nasadit si paruku a hned vypadá, jako někdo úplně jiný, jako někdo, kdo se může libovolně procházet po slavnostech. V komiksu se Alfa po slavnostech procházela s holou hlavou, ale jelikož v seriálu děláme věci trochu jinak, rozhodli jsme se jí dát paruku, protože bez ní by přitahovala velkou pozornost. S dlouhými vlasy a barevnými šaty vypadá Alfa úplně jinak. Myslím, že to je na tom to nejděsivější, ten pocit, že vás někdo může vytrhnout pryč z tak velkého davu lidí,“ vysvětluje Angela.

Ozzy (Angus Sampson), Alek (Jason Kirkpatrick), D. J. (Matt Mangum), Frankie (Elyse Nicole DuFour), Rodney (Joe Ando Hirsh), Addy (Kelley Mack), Tammy (Brett Butler), Enid (Katelyn Nacon), Tara (Alanna Masterson) a Henry (Matt Lintz) – všechny tyto postavy byly v 15. epizodě 9. série zabity.

Zmizení některých postav vzbudilo podezření u jejich přátel na slavnostech, nikdo tomu však nepřikládal nikterak větší váhu, až na Lydii, která věděla, co absence jejich přátel a návštěva její matky znamená. 10 kůlů s 10 hlavami našel Daryl (Norman Reedus), Michonne (Danai Gurira), Yumiko (Eleanor Matsuura), Carol (Melissa McBride) a Siddiq (Avi Nash), který byl unesen spolu se zesnulými, avšak jako jediný byl ponechán naživu, aby o tomto hrůzném činu vyprávěl.

„Nechtěli jsme divákům ukázat, co přesně se stalo, protože je to nějakým způsobem děsivější, nevidět všechny detaily únosu na obrazovce,“ řekla Angela Kang. „Myslím, že se však jednalo o trik, kdy Alfa nalákala své oběti do nevýhodné pozice, kde je omráčila a následně odtáhla pryč…“  

Nesmíme zapomínat na to, že si epizoda dost šikovně hrála s časem. Sledovali jsme totiž hned několik dějových linií najednou, které se však neodehrávaly ve stejnou dobu.

Alfa začala v Království řádit až po odjezdu Daryla a jeho skupiny. Své oběti následně na to přesunula do stodoly, kde všechny zabila. Mezitím Beta (Ryan Hurst) zajal Daryla, Carol, Yumiko a Michonne. V té době Alfa pomalu napíchala hlavy na hranici a pak se přidala ke své pravé ruce a vydala se s Darylem na menší výlet za masivním stádem chodců. Následující události se odehrávají chronologicky, vyjímaje je pouze scéna, kde vidíme, jak se unesení snaží bránit.

„Z nějakého důvodu nám to přišlo jako dobrý nápad. Vše začíná v momentě, kdy se Carol oddělí od Ezekiela. To je osudový moment celé epizody. Normálně by se jednalo o rozumné rozhodnutí: Opustit Království během slavností a vypadat se na pomoc Hilltopu. V tuto chvíli to však akorát poskytlo Šeptačům výhodu: ‚Dobrá, musíme ochránit to nejzranitelnější místo!‘ Nikdo z nich však nemá ani tušení, že Šeptači už objevili Království. A tohle dělá skupinu neuvěřitelně znevýhodněnou a oslabenou. Absence nejschopnějších lidí, ale především mylný pocit bezpečí vyvolaný slavnostmi, na kterých se všichni cítí opravdu šťastní. Proto bylo namístě, pohrát si s časovými linkami. V jednu chvíli sledujeme, co se stane se skupinou A, hned potom se přesuneme ke skupině B a na konci v samotném finále epizody se vše spojí dohromady,“ popisuje Angela Kang.

A jak to máte vy? Zmátla vás 15. epizoda 9. série nebo vám časové skoky nedělaly problém? Čí smrt vás zasáhla nejvíce? Co očekáváte od finální epizody 9. série? Dejte nám vědět dolů do komentářů!

-reklama-