Druhá polovina 9. série The Walking Dead pomalu klepe na dveře. Téměř každý týden dostáváme nové upoutávky, které nás lákají na pokračování deváté řady. Je více než jasné, že nás v druhé polovině čeká zápletka se Šeptači, kteří mohou být zatím tím nejhorším, co naši skupinu potkalo. Jak moc se tvůrci drží komiksové předlohy, co se Šeptačů týče? 

Nová ukázka na druhou polovinu deváté řady nám ukazuje především novou hrozbu v podobě kultu Šeptačů. Ten, jak už víme, vede tzv. Alfa a její pravá ruka Beta. Oba dva můžeme vidět v traileru, stejně tak i dceru Alfy, Lýdii, kterou podle všeho zajme výprava z Hilltopu a uvězní ji v tamní cele.

Podle krátkých ukázek, které tvůrci zatím vypustili do světa, to vypadá, že nás čeká velmi podobný příběh tomu, jaký jsme mohli vidět v komiksové předloze. Pakliže uvidíme ten samý příběh, pouze s jinými postavami, máme se na co těšit. Napětí, akce, ale také velká recyklace postav.

Následující část obsahuje vyzrazení zápletky z komiksové předlohy. 

Dost však už o příběhu. Teď bych se rád zaměřil na novou zápornou postavu, se kterou se v druhé polovině 9. série setkáme. Jedná se, jak už jsem zmínil, o Alfu. Na první pohled cynickou ženu s naprosto šíleným způsobem života. Postupem času však zjišťujeme, že Alfa není tak bezcitná a že své city pouze potlačuje, aby působila před svými lidmi silně.

Komiksová a seriálová Alfa, zdroj: Daily Express

Tuhle bariéru, za kterou Alfa skrývá své emoce, dokáže prolomit pouze Negan, který se s Alfou sblíží víc než kdo jiný. Negan od prvního okamžiku, co Alfu spatřil, tvrdí, že se zamiloval a nemá oči pro nikoho jiného. Ačkoli se to zpočátku nezdá, nakonec si k sobě najdou cestu. Pak však přijde osudový moment, který zaskočí nejednoho čtenáře.

Negan Alfu v tu nejméně očekávanou chvíli zavraždí. Podřízne jí hrdlo jakoby pro něj nic neznamenala. Aby to nebylo málo, poté, co Alfa zemře, usekne jí Negan hlavu a odnáší ji Rickovi, jako důkaz jeho loajality. Tento čin pobouří Betu, který přebírá velení Šeptačů a rázem se strhne lavina drsných událostí.

Jaký bude osud a příběh seriálové Alfy zatím nevíme. Vše se však včas dovíme. Tzv. backstory Alfy a spol. bychom se měli dozvědět v 10. epizodě 9. série. 6. 2. 2019 nás čeká pokračování komiksové předlohy a 10. 2. (u nás 11. 2.) 2019 nás čeká pokračování seriálového zpracování. Jak to bude s Alfou podle vás? 

-reklama-