The Walking Dead je známo svou oblibou ve skrytých symbolech a na první pohled nezřetelných detailech. Už několikrát se ukázalo, že je nutné sledovat nejen ústřední děj, ale také to, co se odehrává v pozadí. I patnáctá epizoda osmé série skrývá přesně takový okamžik. Ptáte se který? A co vlastně znamená?

 

Pozorní diváci si během vysílání epizody Worth povšimli divného stínu v křoví. Jedná se o scénu, kdy Daryl s Rositou odvádějí zajatého Eugena. V jednom okamžiku se kamera cíleně zaměří na detail porostu. Když se opravdu soustředíte, skutečně zahlédnete „něco“ co nápadně připomíná lidskou tvář.

První, co prakticky každého fanouška a znalce komiksu napadne, je příchod Whisperers. Podivné komunity s opravdu svébytným stylem „oblékání“. I v komiksu se Whisperers objevili po válce s Neganem, i když až po dvouletém timejumpu. Pokud ovšem potlačíte prvotní vzrušení ze záhadného cizince poznáte, že ona maska má možná kožovitou strukturu, ale více než člověka či chodce připomíná svářečskou masku.

comicbook

Druhým vysvětlení je spojitost s Georgií. Jediné, co o této ženě a její komunitě víme, je že sbírá vědomosti, hudbu a pochází z místa, které je oddělené od hrůz venkovního světa. Také prozradila, že je jakýmsi pozorovatelem a předtím, než někoho osloví, si ho důkladně proklepne. Ke špionáži může jednak používat vrtulník, ale také trochu důmyslnější a nenápadnější vybavení, kterým jsou masky. Pokud se zpětně podíváte na scénu s Georgií a její ochrankou, ve vozidle zahlédnete nemlich tu stejnou masku, jako je ta, která pozorovala Rositu, Daryla a Eugena. Náhoda? To si opravdu nemyslím.

facebook

Před námi je už pouhá jedna epizoda, která završí dlouhý spor mezi Rickem a Neganem a uzavře tak celou jednu kapitolu. Příběh ovšem nekončí. Naopak. A už nyní je jasné, že se v nadcházející sérii musí vyřešit více než jedna záhada. Kdo je Georgie? Komu patří vrtulník? Vrátí se Heath a prozradí význam PPP? Stojí za tím vším pozorovatelé v maskách? To vše se dozvíme až v říjnu, kdy se The Walking Dead vrátí se svou devátou sezónou.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz