Ve dvanácté epizodě s názvem „The Key“ se kromě epické šarvátky mezi Rickem a Neganem objevila doposud neznámá skupina, respektive její vyslanci. Rozšíření světa za hranice přespříliš zdlouhavé války se Spasiteli, je vítaným zvratem, který by mohl seriálu navrátit upadající slávu. S otevřením nové kapitoly se přirozeně nabízí otázka, kdo je Georgie a dá se jí věřit?

 

Během hlídky Maggie zahlédla bednu, ležící nedaleko bran Hilltopu. V ní našla vzkaz, ve kterém byl přislíben „klíč k budoucnosti“ výměnou za gramofonové desky s hudbou. Maggie se rozhodla využít příležitosti a společně s Enid, Michonne a Rositou vyrazily na místo setkání, kde na ně čekala dodávka. Kromě dvou mladých žen – Hilda (Kim Ormiston) a Midge (Misty Ormiston) byla součástí skupiny starší, nonšalantní dáma – Georgie (Jayne Atkinson). Jak se ukázalo, hlavním důvodem schůzky byl obchod. Ale tentokrát nešlo o zbraně či proviant, ale vědomosti a hudbu. Výměnou za čtyři bedny gramofonových desek s hudebními nahrávkami, získají jídlo a „klíč k budoucnosti“.

ComicBook

Maggieina nedůvěra přivedla všechny zpět na Hilltop, kde se řešil další postup. Chvílemi se zdálo, že se bude jednat pouze o jednostrannou dohodu, ale Michonne všem připomněla Carlovu statečnost. Díky tomu byla Georgie ochotná přehodnotit původní nabídku a výměnou za jednu bednu desek, darovala Hilltopu značnou část svých zásob a knihu plnou znalostí v oblasti stavby větrných mlýnů, sil, akvaduktů a dalších nezbytných staveb, potřebných k budování lepší budoucnosti.

Díky příchodu Georgie víme, že existují i jiné kolonie, podobné těm jako je Alexandrie, Hilltop či Království. Jayne Atkinson v rozhovoru pro Comicbook prozradila, že se doposud neobjevil nikdo takový, jako je Georgie. Ačkoli nápadně připomíná Pamelu Milton, postavu ze současných dílů komiksu „New World Order“, fyzický vzhled je asi jediné, co mají tyto dvě ženy společného. Pamela je vůdkyní velké komunity a má poněkud znepokojivé tendence. Georgie se naopak uchyluje k síle myšlenky a vědění.

ComicBook

O její minulosti, přítomnosti a budoucnosti není informována ani samotná herečka. Scott M. Gimple tento trumf střeží jako oko v hlavě a odhaluje jen to, co uzná za vhodné. Víme však, že Georgie nepoznala veškerá příkoří apokalypsy, jako naši přeživší. Je součástí skupiny podobné Alexandrii před příchodem Ricka Grimese. To vysvětluje její čistý, uhlazený vzhled, absenci strachu a neposkvrněnou naivitu, s kterou se snaží podělit o své vědomosti.

Digital Spy

 

Kdo je tedy Georgie? Pravděpodobně se jedná o naprosto novou postavu, která se neobjevila v komiksové předloze. Je to žena pocházející z bezpečného místa, odstřihnutého od všedního světa zombie apokalypsy. Dokonce se zdá, že přichází s čistými úmysly. Jak ovšem víme, nic není černobílé. I Guvernér se zpočátku jevil, jako slušný soused od vedle, než rozpoutal to pravé peklo na zemi.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz