Tajemství záhadného vrtulníku se nad The Walking Dead vznáší možná až přespříliš dlouhou dobu a fanoušci začínají být netrpěliví. Tvůrci nám poskytují jen tolik informací, aby vzbudili diváckou zvědavost, ale neprozradili pointu. Kdo tedy sedí v kokpitu?

 

Poprvé jsme se o existenci helikoptéry dozvěděli, když šel Rick za Scavengers. Už tehdy se spekulovalo, že o ní smetiště ví víc, než se na první pohled může zdát. Tuto teorii potvrdil Simon, který se vyptával na přistávací plochu, jež je součástí smetiště. Domněnky byly zpečetěny ve čtrnácté epizodě. Jadis měla sbalený kufr a vrtulník očividně záměrně kroužil nad místem, kde by se měl nacházet jeho pasažér. Jadis   svůj let bohužel zmeškala.

I když už stoprocentně víme, že v tom má Jadis prsty, tak stále není jasné, kdo stojí na druhé straně vzdušného prostoru.

1. Scavengers

Pollyanna McIntosh as Jadis – The Walking Dead _ Season 8, Gallery – Photo Credit: Alan Clarke/AMC

Je možné, že smetiště bylo jen odloučené pracoviště větší komunity? Vzhledem k heliportu je evidentní, že zde vrtulník přistával pravidelně. A i když Scavengers žili na smetišti, měli jistý komfort, který jim mohl být zajištěn právě díky spolupráci s vyspělejší skupinou.

2. Georgie

Digital Spy

Jak rychle se objevila, tak rychle zmizela. Přesto za sebou nechala spoustu nezodpovězených otázek. Kdo je Georgie a odkud přišla? Vzhledem k čistému, uhlazenému vzhledu a mluvě na úrovni je evidentní, že pochází z míst, které jsme doposud nepoznali.

Georgie se svou ochrankou vyhledává skupiny přeživších, s kterými následně uzavírá dohody. Stejnou nabídku spolupráce mohla již dříve nabídnout Jadis. Jayne Atkinson (Georgie) prozradila, že patří ke komunitě, kde jsou lidé odříznutí od hrůz vnějšího světa. Takové místo by klidně mohlo být vojenskou základnou a pro komunikaci se spřátelenými komunitami mohou využívat leteckou dopravu.

3. Úplně jiná skupina

serieously.com

Odhalení další nové komunity by bylo asi největším zklamáním. Už teď je ve hře několik skupin, o kterých nemáme dostatek informací a přidáním další, by se vše jen více zamotalo. Vhodnější by bylo, kdyby se veškeré záhady začaly pomalu rozmotávat.

4. Teorie trajektorie

comicbook

Pokud se na celou záležitost podíváme z „vědeckého hlediska“, dá se vypočítat trajektorie letu a odvodit, odkud helikoptéra pochází. A stačí k tomu použít Google mapy.

Záchytným bodem je Alexandria Safe-Zone a Alexandria Virginia. Fanoušek, který se o tento matematický pokus zasloužil tvrdí, že vrtulník UH-1 má dolet 197 mil a může se tedy pohybovat mezi Alexandrií a Pittsburghem, Philadelphií, téměř New Yorkem a severní částí Severní Karolíny. Dle Wikipedie má UH-1 dolet až 315 mil. To by znamenalo, že jeho stanoviště může být až v Connecticutu, kde jsou města Charlotte, Columbus a Ohio.

Výše zmíněná města v Connecticutu otevírají možnosti z komiksového světa, kde byla nedávno představena prosperující komunita Commonwealth v Ohiu. To nás vrací k Georgii, která je nápadně podobná tamní vůdkyni Pamele. Sama Jayne Atkinson naznačila, že helikoptéra skutečně může  pocházet z její komunity a sloužit k průzkumům.

 

Máte svou vlastní teorii o tom, odkud helikoptéra pochází? Podělte se o ni s ostatními fanoušky v komentářích.