Od šesté série je hlavním záporákem Negan. Společně se svou milovanou baseballovou pálkou Lucille nadělali spoustu škod a tak většina fanoušků již dávno nevěří, že by mohl být tento šarmantní darebák  vykoupen. A není se čemu divit. Koneckonců zabil Glenna a Abrahama, mučil Daryla a je zodpovědný za sebevraždu Sashy. Podtrženo a sečteno, Negan je na míle daleko od toho, být dobrým člověkem.

 

I přesto ve světě The Walking Dead donedávna existovala jedna osoba, která pevně věřila, že se Negan může změnit. Ano, samozřejmě hovořím o Carlovi, který za víru v lepší budoucnost položil svůj život. Skutečnost, že ve svých posledních chvílích napsal dopis také pro Negana znamená, že byl přesvědčen o tom, že může být součástí jeho idealizované budoucnosti. I když se to na první pohled může zdát absurdní, je třeba zvážit, že Negan byl opravdu smutný, když mu Rick oznámil smrt svého syna a zároveň doufal, že v této tragédii nemá prsty.

amc.com

Dalším důkazem toho, že Negan není až takový nelida byl okamžik s otcem Gabrielem. Ukázalo se, že jeho největší slabostí je minulost a vzpomínka na bývalou ženu.

Dokonce i brutální pravidlo „zabít jen jednoho“ má své opodstatnění. Lidé mají nevyčíslitelnou hodnotu  a tak když Rick zmasakroval desítky Spasitelů, musel zasáhnout. Pak už to bylo jen vytloukání klínu klínem a „poměřování nádobíčka“. Ostatně, když se na smetišti sejdou dva kohouti, lítá peří.

A proč je takový, jaký je? Na hrubý pytel, hrubá záplata. Svatyně je plná násilníků, jejichž pohnutky drží na uzdě právě Neganova nekompromisní krutovláda. Zářným příkladem je Simon. I přes jasně dané rozkazy zmasakroval Scavengers. Dokonce když se zdálo, že Negan během útoku na Svatyni zemřel, ihned se chopil funkce vůdce a vůbec nebyl nadšený, když se jí musel vzdát.

SpoilerTV

Tato část obsahuje spoilery k S08E12 „The Key“

Simon získá druhou šanci prosadit své ambice a to když ve dvanácté epizodě vyrazí hledat Negana, který se dostal do potyčky s Rickem. Společně s Dwightem najdou jen havarované vozidlo a spoustu krve. Simon věří, že je Negan mrtvý nebo při nejmenším na pokraji smrti a rozhodne se převzít velení. Jako samozvaný vůdce dá rozkaz, aby Spasitelé zabili všechny lidi na Hilltopu. V porovnání se Simonem, je Negan hotový lidumil.

SpoilerTv

Takže ač se vám Neganovy praktiky a způsob velení může zdát krutý, mohlo by být mnohem hůř. Skutečně se snaží držet lidi v bezpečí a zabíjení bere jako nutné zlo. Nedá se říct, že by byl dobrým člověkem, ale za jiných okolností a za přízně osudu, by se tomu „strýčkovi od vedle“ z Carlovy vize mohl přiblížit.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz