Co se děje v Hilltopu po smrti Alfy zatím nevíme, protože ve třinácté epizodě seriálu The Walking Dead s názvem „What we become“ se podíváme společně s Michonne a Virgilem na opuštěný ostrov. Nechybí ani bývalá hlavní postava seriálu, Rick Grimes.

Během událostí předešlých epizod se Michonne doplavila s Virgilem na ostrov, kde podle všeho na ni čekají zbraně. Hned po příjezdu ale Michonne zjišťuje, že jí Virgil lhal nejen o své mrtvé rodině, ale také o zbraních, jejichž polohu přesně ani nezná. Ke všemu Virgil také Michonne uvězní a zdroguje. V Michonnině „tripu“ vidíme alternativní realitu, ve které se nikdy nepřidala k Rickovi, ale k Neganovi, což ji ve finále přineslo smrt rukou Ricka. Po vystřízlivění se Michonne podaří utéct z cely a zachránit také další vězně, kteří tam byli o hodně déle, než ona. Společně dopadnou utíkajícího Virgila a zavřou jej do jeho vlastní cely.

Virgil odmítá Michonne ukázat slíbené zbraně, možná proto, že žádné ani nejsou. Zato jí zavede na opuštěnou loď, kterou by mohla potencionálně Michonne odplout. K jejímu překvapení však na lodi najde boty a mobil jejího přítele, kterého považovala doteď za mrtvého. Toto dokazuje to, co už my fanoušci dávno víme – Rick Grimes je živý a dokonce byl i na stejném ostrově, jako teď Michonne. Tato skutečnost v Michonne probouzí novou naději, a proto se ho na konci epizody vydává hledat. Nechybí ani její dva ikoničtí „chodci“ na řetězu.

Už dávno bylo potvrzeno, že Rick Grimes dostane svůj vlastní film, kde se dozvíme, co se s ním stalo po jeho „smrti“ na mostu. Také už víme, že dnešní epizoda byla ta poslední, ve které se objeví Danai Gurira jako Michonne. Tato nová epizoda ale možná naznačuje, že se ve filmu po boku Ricka objeví i Michonne, která ho přijde zachránit.

Příští epizoda bude pokračovat tam, kde ta minulá skončila. Upoutávka ukazuje konfrontaci Daryla a Negana, Alfinu hlavu na kůlu, a další. Máme se na co těšit!

-reklama-