Ať už se vám to líbí nebo ne, seriál The Walking Dead (Živí mrtví) míří do svého konce. Ten přijde v podobě 11. řady, která bude zároveň poslední řadou dlouholetého seriálu. Nenechte se však zmást, svět živých mrtvých tu s námi bude i nadále, a to formou několika spin-offů a připravovaných filmů. Finální série se oficiálně natáčí od února letošního roku a premiéru by měla mít letos v létě. O tom, že premiéra klepe na dveře, svědčí i nová fotka z natáčení, na které vidíme strážníka Mercera.

11. řada a zároveň poslední řada seriálu nám představí svůj vlastní příběh. Komiksoví čtenáři již nepochybně tuší, stejně tak možná i vnímavější diváci. Půjde pochopitelně o novou komunitu zvanou Commonwealth.

Ta má kořeny v komiksové předloze, kde šlo o poslední větší problém, se kterým se naši hrdinové museli potýkat. Za nerovnoprávnou situaci, která v komiksovém Commonwealth panovala, zaplatil životem i sám Rick Grimes. Byla to právě smrt Ricka, kterou komiksová předloha končí.

Po jeho nečekaném skonu totiž následuje časový skok a my vidíme naše oblíbené hrdiny zestárlé. Tvůrci se rozhodli v případě ukončení seriálu postupovat podobně, tj. zaměřit se na Commonwealth. Soudě podle toho, co zatím o nové komunitě víme, lze říci, že minimálně co se vzhledu vojáků týče, drží se tvůrci věrně komiksové předlohy.

S vojáky z Commonwealth jsme se mohli setkat již v 10. řadě, kde konfrontovali Eugena a spol. Již před několika měsíci bylo oznámeno, že si roli strážníka Mercera střihne Michael James Shaw. Nyní víme, jak bude Shaw jako Mercer vypadat.

Podoba s komiksovou předlohou se nezapře. Tvůrci se zatím, co se týče Commonwealth, drží komiksu velmi pevně a nepřinášejí nám nic nového. Nabízí se však otázka, jak se vypořádají s absencí postav, jako jsou Michonne, Rick či Dwight. Všichni tři totiž sehráli v příběhu Commonwealth důležitou roli. Před tvůrci seriálu tak stojí hned několik komplikovaných rozhodnutí, včetně toho, jak celý seriál vlastně zakončí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.