Rick Grimes (Andrew Lincoln) nás opustil v 5. epizodě 9. série seriálu The Walking Dead, kde jeho postava doslova zmizela ze světa živých a mrtvých. Tedy alespoň z toho, který známe ze seriálu. Jeho charakter totiž nezemřel, pouze odletěl na jiné místo. Jak už bylo po odvysílání epizody oznámeno, Rick je sice pro naše hrdiny mrtvý a do seriálu se již nevrátí, avšak nás namísto toho čekají tři celovečerní filmy, ve kterých bude hrát důležitou, ne-li hlavní, roli. O čem tyto filmy mohou být? To si rozebereme níže.

Rick Grimes je zraněn a silně krvácí. Z posledních sil však odvádí masivní stádo mrtvých, co nejdál od jeho blízkých, na nestabilní most, který by neměl vydržet váhu chodících mrtvol. Naneštěstí most vydrží a Rick je nucen jej vlastnoručně odpálit. Výbuch je tak silný, že padá spolu s mrtvými do řeky.

Rick má však tuhý kořínek a jen tak se nevzdává. Ačkoli si jeho nejbližší přátelé a rodina myslí, že zemřel během výbuchu, pravda je taková, že Ricka strhl proud a vyplavil jej nedaleko mostu, kde čirou náhodou čeká tajuplná Anne na helikoptéru. Ta využije situace a odveze s sebou i zraněného Ricka.

Tohle bylo stručné shrnutí posledních minut Rickova vystoupení v seriálu. Víme jen to, že Anne delší dobu spolupracovala s lidmi z helikoptéry, kteří pravděpodobně disponují lepší technikou, než Rickova síť komunit. Díky této technice se jim podaří zachránit Ricka, za cenu toho, že jej převezou na nám zatím neznámé místo.

Screen Rant

O čem by tedy mohly být filmy s Rickem Grimesem? Objevily se spekulace o tom, že byl Rick převezen na jiný kontinent. Tím by tvůrci alespoň vysvětlili fakt, proč se po šesti dlouhých letech nevrátil za svou rodinou. Důvodů může být mnoho, např. cesta domů trvá vskutku dlouho, též může být již dávno po smrti nebo mu to není jednoduše umožněno.

Rickova poslední epizoda v seriálu je zaměřená především na jeho oběť, kterou učiní pro svou milovanou skupinu. V průběhu celé epizody vzpomíná na to, co v apokalypse zažil, jaké lidi poznal atd. Stádo však odlákává sám, a proto si často klade otázku: „Kde je jeho rodina?“ Doslova tedy tápá po své rodině.

Těsně před výbuchem mostu, který ukončí jeho cestu v seriálu, pronese větu: „Našel jsem je.“ Pochopitelně mluví o své rodině. Během cesty si totiž uvědomil, že jeho rodina, leč mu zemřela žena a syn, není pryč, ale je tam pořád s ním. Všichni jeho přátelé, lidi, které poznal během apokalypsy, jsou jeho rodinou, za kterou by položil i vlastní život.

Pakliže však byla Rickova poslední seriálová epizoda o tom, že hledal svou rodinu, kterou ve finále nalézá, o čem bude trilogie filmů? Přeci nebude všechny tři filmy hledat svou rodinu, to by nebylo zrovna nejzajímavější téma pro celovečerní filmy. Nabízí se tedy další otázka, a to ta, zdali bude Rick skutečně ústřední postavou?

TV and Movie News

Rick Grimes je velký charakter, o kterém slyšeli i ti, co seriál v životě neviděli. Je pochopitelné, že zrovna jej dosadí do celovečerních filmů, avšak bude on hlavním protagonistou snímků? Je totiž dost možné, že Rick bude ve filmech fungovat jako vedlejší charakter a filmy se tak zaměří na příběh někoho jiného.

Nic z toho není potvrzeno ani vyvráceno. Zatím nám nebylo k připravovaným filmům nic specifického prozrazeno, až na to, že v nich uvidíme právě Ricka. Produkce snímků by měla začít v příštím roce. Ve stejné době se pravděpodobně dočkáme i bližších informací, které nám prozradí víc, např. herecké obsazení.

Samozřejmě musíme počítat i s variantou, že Rick hlavním hrdinou filmů bude. V tom případě jsou jeho motivy jasné, alespoň pro první film. Nalezení své rodiny a návrat do vybudovaných komunit pro něj bude nejspíše nejhlavnější prioritou. Co kdyby byl však doopravdy převezen na jiný kontinent? Jak by se pak vypořádal s tímhle problémem?

O připravovaných filmech toho moc nevíme, až na fakt, že jejich produkce bude velmi náročná, jelikož jsme doposud viděli od AMC převážně seriály. Uvidíme, jak se tato stanice popere s filmovým světem. A jaký na to máte názor vy? Co si myslíte o filmech s Rickem Grimese? Těšíte se na ně? Napište nám do komentářů!

-reklama-