V desáté epizodě “The Lost and the Plunderers” jsme viděli, že ne všichni Neganovi muži jsou tak oddaní, jak si on sám myslí. A ne všichni uposlechnou jeho rozkazy. Již dříve se ve Svatyni objevily rozbroje, které byly vzápětí potlačeny. Prvním zbojníkem se stal Dwight. Ten už nadále nemohl přihlížet všem těh hrůzám a své svědomí si léčí na druhé straně barikády. Simonova vzpoura ovšem nepochází z výčitek. Právě naopak.

 

První skutečné známky nesouhlasu si Negan vyslechl během rozhovoru o Scavengers. Jadisina zrada si zasloužila trest. A to byl kámen úrazu. Zatímco si Negan pevně stál za jejich již zaběhlou technikou „jeden a dost“, Simon to hodlal vzít ze široka. Nicméně se neshledal s podporou svého krvavého plánu a před svým vůdcem sklopil zrak. Alespoň na oko.

Brutal Gamer

Simon totiž ani na okamžik nehodlal Scavengers ušetřit a dělal vše proto, aby našel záminku, díky které by to s nimi mohl ukončit. Poté, co společně s dalšími Spasiteli zmasakrovali celou populaci smetiště, vyjma Jadis, vítězoslavně se navrátil do Svatyně, kde Neganovi bezostyšně zalhal.

 

Co vedlo Simona k jeho neposlušnosti a touze po krvi?

Dle představitele Stevena Ogga mu už došla trpělivost. Vše se neustále řídí podle Negana a ne vždy to funguje. Tak proč to jednou neudělat podle Simona? Za vším stojí jeho vnitřní odvaha. Ví, že se může stát jednou z obětí Lucille. Ale je ochoten to riskovat. Pokud má zemřít, tak se vší parádou. Už nehodlá klopit zrak.

Říkáte si, proč udělal přesný opak toho, než byl jeho úkol? Všechny zabil a jednoho nechal žít? Je to součást důmyslného plánu. Musí existovat důvod, proč zrovna Jadis byla vůdcem. A tak sebral vše, na čem jí záleželo. Zlomil ji, aby později mohl využít jejích schopností.

What Else is on Now?

To, co Negan ve svých řadách skutečně nestrpí, je zrada. A je jen otázkou času, kdy se dozví, co se na smetišti doopravdy stalo. Existuje hned několik scénářů, jak by se mohl zachovat. Ale ani v jednom z nich to se Simonem nedopadne dobře. Sám Gabrielovi přiznal, že je Svatyně plná hrdlořezů a jen on je dokáže držet na uzdě. A Simon je bezpochyb jedním z nich.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz