Simon byl dokonalým příkladem sadisty, díky jehož brutálním technikám ho i sám Negan považoval za příliš násilného a psychicky narušeného muže. Na druhou stranu se osvědčil svou loajalitou (alespoň zpočátku) a mechanickým plněním rozkazů. Stejně jako Negan preferoval zastrašování. Pro dosažení svých cílů se neštítil uchýlit k nepřiměřenému násilí. Simon však narozdíl od svého vůdce postrádal kodex a pro ukojení své krvežíznivosti byl ochoten bez mrknutí oka zničit celé komunity. I přesto se stal v rámci možností oblíbenou postavou a to především zásluhou svého představitele Stevena Ogga.

 

Před apokalypsou

Simon se narodil v druhé polovině šedesátých let minulého století a vyrůstal ve Virgínii. Dospěl v charismatického a ctižádostivého muže. Pracoval v oblasti realit a hypoték, kde se už tehdy projevila jeho chladnokrevnost. Byl si vědom svých nečistých praktik, ale nepociťoval žádné výčitky svědomí.

 

Po vypuknutí apokalypsy

Chvíli po vypuknutí apokalypsy se Simon potkal s Neganem a připojil se k němu. Následně našli továrnu, nad kterou převzali kontrolu. Místo pojmenovali Svatyně.

Následující měsíce pomáhal Neganovi podrobit si okolní komunity. Během té doby spáchal několik zvěrstev, včetně vražd nevinných lidí.

Jedna z komunit se mu postavila na odpor, a tak jako trest, byli všichni muži nad 10 let vyvražděni. Pozůstalé ženy utekly a ukryly se na novém místě – Oceanside. Negan s těmito praktikami nesouhlasil a v Simonovi se velmi zklamal.

Později našli komunitu Hilltop, která je měla zásobovat polovinou svých věcí. Aby dokázali, že to myslí vážně, zabili Roryho, místního šestnáctiletího chlapce. Stejnou úmluvu měli také s Královstvím.

Obdobné praktiky zkoušeli i na skupinu ukrývající se v knihovně. Místní lidé se Spasitelům postavili, a tak je Simon opět vyvraždil.

Pinterest

Simon byl šprýmař a to se také projevilo během „lovu“ na Ricka, který se snažil odvést nemocnou Maggie na Hilltop. Hrou na kočku a myš nic netušící skupinu z Alexandrie vehnal rovnou do pasti, kde už na ně čekal Negan. Během zabití Glenna a Abrahama neprojevil žádné známky emocí a stejně duchapřítomně se zachoval poté, co po něm Negan žádal tužku, aby mohl na Carlovu paži nakreslit rysku.

Simon byl pověřen sběrem zásob a kontrolou Hilltopu. Zde jednal výhradně s Gregorym. Projevil zájem o umění a také o kvalitní alkohol. Bral si vše, co uznal za vhodné.

Screencrush

Poté, co Daryl utekl ze Svatyně, se zavázal jeho dopadením. Bezúspěšně.

Hledal všude, včetně Hilltopu, kde se Daryl skutečně ukrýval. Nakonec odvezl doktora Carsona a dal Gregorymu papírek s polohou Svatyně.

Simon byl také přítomen během napadení Alexandrie.

Steven Ogg as Simon, Jeffrey Dean Morgan as Negan, Austin Amelio as Dwight – The Walking Dead _ Season 7, Episode 16 – Photo Credit: Gene Page/AMC

Simon a Gregory si vytvořili jakýsi vztah. Poté, co se Maggie ujala vůdcovství Hilltopu, Gregory odešel do Svatyně, na kterou posléze zaútočil Rick. Během přestřelky byl Negan uvězněn v odstaveném přívěsu a Simon se poprvé dostal do velení. Nebyl příliš nadšený, když o něj ihned po Neganovu návratu přišel.

Spasitelé se díky Eugenovi dostali ze Svatyně, která byla v obležení chodců a naplánovali protiútok. Simon byl pověřen, aby nastolil pořádek na Hilltopu. Zastavil Maggie a vyhrožoval jí. Nakonec zabil člena její posádky a daroval jí rakev.

 

 

AMC
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz