Poslední letošní komiksové číslo (issue) nám přineslo nečekaný závěr. V letošním roce jsme se, jako v každém jiném, dočkali dvou svazků (volume). V prvním svazku, který nese název „New World Order“ jsme se blíže seznámili s velkou komunitou lidí, která si říká Commonwealth. Další svazek nám zase ukázal, jak guvernantka Commonwealth poznává nám známe komunity a jak Rick reaguje na život v Commonwealth. 186. komiksové číslo nám však přineslo překvapující zvrat, který výrazně ovlivní nastávající události.

Článek obsahuje vyzrazení zápletky 186. komiksového čísla.

Poslední číslo nám ukazuje, že lidé v Commonwealth nejsou tak úplně spokojení s tamními poměry. Tohle velmi intenzivně prožívá Dwight, který měl v 185. čísle potyčku se strážemi. Ani Rick není s poměry v Commonwealth spokojený, na rozdíl od Dwighta však nedává svou nespokojenost tak znát a snaží se vše vyřešit v klidu.

Dwight byl po menší rvačce se strážemi, zavřen do cely, ze které byl však v 186. čísle propuštěn. Opomene-li několik stránek, kde je nám ukazováno, proč není život v Commonwealth procházka růžovým sadem, dostáváme se k závěru posledního letošního čísla, kde se setkává Rick, Dwight a Michonne v jejím novém bytě.

Společně chtějí probrat složitou situaci. Schůzku uspořádá Michonne, která má z Rickova, ale především z Dwightova chování strach. Bojí se, že nějakým způsobem ohrozí jejich prozatím dobré vztahy s Commonwealth. Rick ji ujišťuje, že se nechce vrhat do žádných násilných praktik, než však stihnou konverzaci jakkoli rozvést, přichází Pamela Milton.

walkingdead.fandom.com

Rick a Dwight jsou vyjevení, jelikož její maličkost na schůzce neočekávali. Pamela přichází se svou stráží a trvá na tom, že chce zatknout Dwighta za jeho slova, která slyšela, když na schůzku přicházela. Ten odmítá a vytahuje zbraň. Vyhrožuje Pamele smrtí a požaduje, aby se její stráže stáhnuli. Než Dwight stačí udělat další krok, je střelen do hlavy Rickem Grimesem.

Pamela Rickovi poděkuje a řekne  Michonne, že pošle někoho, kdo uklidí ten nepořádek. Rick je ze smrti Dwighta nešťastný, a ještě více jej trápí to, že to musel být právě on, kdo jej zabil, jelikož se již delší dobu řídí pravidlem lidi nezabíjet, i když se mu to jen horkotěžko daří. Je si vědom toho, že spoušť zmáčkl on, ale za vinu to dává Michonne.

Byla to totiž Michonne, kdo pozval Pamelu na jejich schůzi, aniž by jim o tom řekla jediné slovo. Dwight, který celou situaci prožíval velmi intenzivně, proto zareaguje přehnaně a brání se, čímž si přivodí svou vlastní smrt. Rick si je sice vědom toho, že Dwightovo jednání bylo příliš radikální, ale zároveň ví, že se Dwight nemýlil.

Systém v Commonwealth je postavený na tom, že lidé, co byli dříve bohatí, vykonávali nějakou váženou profesi apod., se mají dobře i nyní, zatímco lidé, co však byli chudí, vykonávali podřadnou práci apod., jsou na tom stejně, ne-li ještě hůř. Na pozadí hlavního dění můžeme vidět náznaky jakési revoluce, ba dokonce kořeny občanské války, která pravděpodobně postihne Commonwealth.

walkingdead.fandom.com

Rozhovor, respektive hádka, mezi Michonne a Rickem na konci čísla, nahání husí kůži a vyvolává mnoho otázek. Michonne totiž Rickovi řekne, že právě zabránil válce, načež Rick odvětí: „Zabránil? Nebo jsem se právě přidal na nesprávnou stranu?“ Svými slovy pochopitelně naráží na to, že zabil přítele, aby ochránil ženu, která v Commonwealth udržuje nespravedlivý systém.

Obal na první číslo z dalšího svazku, tedy na 187. komiksové číslo, kterého se dočkáme začátkem příštího roku, odhaluje, že Michonne a Rick v téhle blížící se válce, nejspíš nebudou na stejné straně. Nebo budou? Obaly mohou být zavádějící a mohou se nás snažit zmást. Jisté je pouze to, že Dwightova smrt tuhle kontroverzní situaci neřeší, naopak odstartovala zcela nový sled událostí, které můžou vést až k vzniku války.

Jak se situace v Commonwealth vyřeší, to uvidíme až v několika nastávajících komiksových číslech, kterých se dočkáme v příštím roce. Na jakou stranu se podle vás nakonec postaví Michonne? Napište nám váš názor dolů do komentářů a nezapomeňte pravidelně sledovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka!

-reklama-