Devátá řada seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) je považována za novou éru seriálu. Startovním mezníkem byl především odchod hlavního protagonisty, Andrewa Lincolna coby Ricka Grimese. Časový skok a výstup na výsluní mnoha doposud upozaděných postav však seriál, zdá se, podrželo. Nyní je však budoucnost seriálu opět v ohrožení. Odchod totiž začala plánovat další hvězda, která je nyní jedním z důvodů, proč se lidé na seriál stále dívají. Jak to s odchodem Danai vypadá? 

Představitelka svérázné Michonne, Danai Gurira, odchází ze seriálu The Walking Dead (Živí mrtví). Danai byla součástí seriálu od jeho 3. série a po odchodu Andrewa Lincolna (Rick Grimes) a Lauren Cohan (Maggie) bude tak třetí ústřední postavou, co ze seriálu odejde.

Danai Gurira seriál opouští, ale její odchod nemusí být tak „jasný“ a bolestivý, jak se na první pohled může zdát. Co se týče deváté řady, tak v té bychom měli Michonne vídat ještě relativně hodně. Problém nastává až u nadcházející desáté řady, která byla mimo jiné nedávno potvrzena.

YouTube

Postava Michonne se totiž v nadcházející řadě objeví, avšak pouze v limitovaném počtu epizod. Danai je na tom tedy podobně jako Lauren, která ze seriálu také odešla, avšak její postava stále žije a pravděpodobně se vrátí v desáté řadě. Tohle však neplatí pro Andrewa Lincolna, ten totiž ze seriálu odešel definitivně a setkat se s ním můžeme už jen v připravovaných filmech.

Odchod Danai ze seriálu The Walking Dead (Živí mrtví) visí ve vzduchu už nějaký ten čas. Nyní se však tyto fámy potvrdily. Z Danai se v posledních letech stala velmi vážená a oblíbená herečka, kterou můžeme vidět, např. v loňském snímku Black Panther či Avengers: Infinity War. Najít si tedy nový projekt nebude pro Danai nikterak náročné.

Jak se však seriál s odchodem herečky vypořádá? V loňském roce bylo ještě před premiérou deváté řady oznámeno, že herec Andrew Lincoln seriál opouští. Po tomto oznámení si mnoho fanoušků myslelo, že jsou tvůrci schopni skutečně zabít ústřední postavu seriálu. Jak se však nakonec ukázalo, schopní toho nebyli a Rickův charakter byl odebrán pouze ze seriálu a přesunut do filmu. Svět živých a mrtvých tedy zatím neopustil.

A právě filmy jsou dobrým způsobem, jak některé charaktery ze seriálu „odepsat“. Ačkoli nebylo zatím potvrzeno, že by se postava Michonne měla ve filmech objevit, byl by to asi nejlepší způsob, jak se s Michonne v seriálu rozloučit, vzhledem k tomu, že její komiksová verze stále žije a nyní je v centru poměrně důležitého dění. Ve filmech by se navíc Michonne mohla setkat se svou ztracenou láskou.

Skybound Entertainment

V komiksové předloze se postava Michonne momentálně nachází v komunitě zvané jako Commonwealth, kde žije více jak 50 tisíc obyvatel. V Commonwealth lidé žijí život takový, jaký byl dřív, pouze s jedním rozdílem – nejsou si zde rovni. Michonne se zde věnuje svému původnímu zaměstnání, vykonává funkci místní advokátky. Co však Michonne drží v této komunitě, není její práce, nýbrž její znovu nalezená dcera Elodie.

Seriálová Michonne nikdy dceru neměla. Měla pouze syna, o kterém víme, že zemřel. Nicméně i přesto by se dal komiksový příběh velmi snadno adaptovat. Vezmeme-li v úvahu, že by se Michonne dozvěděla, že je její životní láska, Rick Grimes, v Commonwealth, není pochyb o tom, že by se za ním nechtěla vydat.

Tato možnost by však výrazně ovlivnila i Judith a RJ. Obě děti by totiž pravděpodobně musely odejít spolu s Michonne. Nebo ne? Judith se po časovém skoku stala důležitou součástí příběhu. Její odchod ze seriálu by nemusel dělat dobrotu, už jen proto, že se jedná o posledního zástupce rodiny Grimesových, nepočítáme-li RJ. Co by přimělo Michonne nevzít Judith s sebou? Jsou schopni tvůrci vyškrtnout celou tuhle rodinu ze seriálu a přesunout ji k filmu? Kdoví.

Jak to nakonec vše dopadne uvidíme pravděpodobně až letos na podzim. Zatím si však můžeme vychutnat pokračování deváté řady, ve kterém se stále můžeme setkat s Michonne. Jaký názor máte na její odchod vy? Dejte nám vědět do komentářů a nezapomeňte pravidelně kontrolovat náš web, aby vám neunikla žádná novinka! 

-reklama-