Během vysílání The Walking Dead prošlo seriálem mnoho postav. Na některé si sotva vzpomeneme, jiné navždy utkvěly v naší paměti. Ať už je potkala krutá smrt, či jsou nadále součástí příběhu, toužíme je poznat až do morku kostí. Bohužel je seriál limitován a není možné se plně věnovat každé postavě.

Svůj prostor po novu získal Morgan Jones, který se poprvé objevil v pilotním dílu. Poté jsme ho viděli až ve třetí sérii, kde prošel obrovskou změnou. Doposud neznáme pravý důvod tohoto dramatického progresu. A tak se tvůrci rozhodli, že právě Morgan Jones si zaslouží více prostoru pro vyprávění jeho příběhu.

Někdo může namítat, že seriálem prošly zajímavější postavy. A možná máte pravdu. Které to jsou?

7. Glenn Rhee

comicbook

Bývalý pizza poslíček se poprvé objevil ve druhé epizodě první série, kde stejně tak jako Morgan zachránil Rickovi život. Během šesti sérií se stal jednou z nejsympatičtějších postav. Jeho smrt poznamenala spoustu fanoušků. Nicméně ty nejdůležitější okamžiky Glennova života známe a to, co se stalo před tím, než se přidal k táboru přeživších za Atlantou, by zřejmě moc diváků nezajímalo.

6. Daryl a Merle Dixonovi

Amino Apps

Je těžké si představit The Walking Dead bez Daryla Dixona. Mít ho jako cenného člena skupiny funguje a tak je nepravděpodobné, že by opustil svou novou rodinu a vydal se objevovat taje postapokalyptického světa na vlastní pěst.

Nicméně jeho život ještě před táborem v Atlantě doposud neznáme. Za celou dobu se podělil jen o minimum informací ze své minulosti.

Možná, že ještě zajímavější by byl příběh Merla. Od okamžiku, kdy si na střeše obchodního domu uřízl ruku, až po jeho střet s Guvernérem, je Merlova cesta zahalena tajemstvím.

5. Abraham Ford

MovieZine

Abraham byl žhavým kandidátem na postavu, jenž se zúčastní crossoveru s Fear The Walking Dead. Přestože nám část jeho příběhu byla odhalena, je natolik fascinující, že prostě musíme vidět víc. Abraham sám o sobě je velice silnou a perspektivní postavou.

Jeho boj nastal v okamžiku, kdy se snažil ochránit svou rodinu. Zdrcený ztrátou bližních byl připraven skoncovat se svým životem, když dostal nový cíl. Ochránit Eugene Portera. A právě tehdy započala dobrodružná výprava, z které je nám známo jen několik okamžiků.

4. Morales

screencrush

S Moralesem a jeho rodinou jsme se rozloučili na konci první série, když se na vlastní pěst vydali hledat příbuzné do Birminghamu v Alabamě. Tam ovšem nikdy nedorazili. Jak prozradil, přišel jak o svou ženu, tak o děti. Spásu našel v náručí Negana a stal se jedním ze Spasitelů.

Moralesův návrat byl dlouho očekáván. Proto bylo zklamáním, když se objevil jen na několik minut a poté ho Daryl zastřelil. Přesto se zajisté během jeho nepřítomnosti odehrálo mnoho událostí, které by stálo za to vidět.

3. Guvernér

NY Daily News

Možná, že právě spin-off by byl nápomocný k tomu, abychom porozuměli tomuto jednookému vůdci. Potenciál Guvernéra vystihuje už jen to, že mu bylo věnováno místo v knižní sérii. Od počátku apokalypsy až po bitvu o věznici vede opravdu dlouhá a trnitá cesta, díky které se stal jedním z největších padouchů The Walking Dead.

2. Dwight

Austin Amelio as D – The Walking Dead _ Season 6, Episode 14 – Photo Credit: Gene Page/AMC

Dwight je znám jako Neganova pravá ruka a zároveň zrádce, který se rozhodl přejít na stranu Ricka Grimese. Ještě před tím, než přišel do Svatyně, cestoval se svou ženou Sherry a její sestrou Tinou. Osud ho zavedl k Neganovi a udělal z něj jednoho ze Spasitelů. Sherry ale Dwightovi připomněla, kým kdysi byl.

1. Negan

AMC

Čtenáři komiksu se mnou budou zajisté souhlasit, že tím, kdo si zaslouží svůj vlastní příběh, je právě Negan. Doposud nebylo moc příležitostí mu porozumět. Právě minulost podstatně ovlivnila jeho současný postoj. Ten kdo zná Neganovu cestu v něm nevidí pouhého vůdce Spasitelů a nemilosrdného vraha. Hloubka postavy byla vystihnuta v komiksu Here’s Negan.

Vydáním vlastní minisérie by se rovněž dalo předejít vkládání flashbacků do již tak komplikovaného příběhu.

 

Kterou postavu byste rádi viděli ve své sólo akci?