Co se týče seriálové světa, můžeme naprosto s klidným svědomím říci, že vrcholem tohoto „koronavirového pozastavení všech seriálů“ je bezesporu finále desáté série The Walking Dead. Jako naschvál musíme čekat na tu poslední tři čtvrtě hodinu déle než půl roku.

Desátá série oblíbených Živých mrtvých nás dostala už od první epizody a brilantně navázala na úspěšnou sérii devátou. Vděčit za to nejspíš můžeme nové výkonné producentce, Angele Kang, která do seriálového světa nemrtvých přinesla komiksové Šeptače v čele s naprosto děsivou Alphou (Samantha Morton, na fotce níže). Tu nám naštěstí už zabil Negan v podobě Jeffreyho Deana Morgana, který tak ukázal, že konečně kope za ty správné! I přes malý detail, že ho k tomu donutila Carol (Melisssa McBride).

Embed from Getty Images

V závěru poslední epizody, kterou jsme ještě mohli vidět, se Alphin naštvaný nástupce Beta (Ryan Hurst) žene s celou partou mrtváků a obkličuje všechny naše oblíbené postavy. Závěrečná scéna ukazuje, že přeživší nemají moc velkou naději na úspěch a vítězství, to však my stále nemůžeme tušit, neboť díl prostě nevyšel. Díky, koronavire.

Již zmiňovaný představitel oblíbeného Negana, Jeffrey Dean Morgan (na fotce níže), nám o posledním díle něco málo prozradil. Víme, že poslední epizody se ujal Greg Nicotero, který pracuje se speciálními efekty na The Walking Dead už od 5. série. Právě efekty jsou tím stěžejním, proč nám nebyl konec série objasněn už dříve.

Embed from Getty Images

Každopádně, Morgan nás teasuje na pořádnou válku s Betou a jeho hordou, která údajně opět zamíchá celým dějem seriálu:

„Je zřejmé, že můžeme očekávat silnou pozornost na Betu a jeho osobnost. Musí zde patrně dojít k určitému charakterovému vývoji, který se nejspíš odrazí i do následující série. Není to však úplně jisté. To, co je však stoprocentní, že se pokusí zničit se svou hordou naprosto všechny, kteří se mu postaví do cesty. Bude to velkolepý způsob bitvy. Režíruje to Greg Nicotero, takže se můžeme těšit na pořádně efektní a silnou epizodu.“

Další skvělou a velmi lákavou zprávou je fakt, že se nám do finále vrací postava Maggie Rhee, kterou ztvárňuje herečka Lauren Cohan (na fotce níže uprostřed), a kterou jsme od poloviny deváté série vůbec neviděli. Co bude hlavní příčinou jejího nečekaného příchodu? A kolik postav vůbec přežije tento poslední (poslední?) masakr se Šeptači? To si budeme muset ještě počkat. Nemluvě o jedenácté sérii, která je sice potvrzená, ale tohoto roku se jí s největší pravděpodobností nedočkáme.

Embed from Getty Images

Ještě stále není jisté, kdy se nám finále desáté série objeví, předpokládá se nejdřív doba čtyř až pět měsíců. O všech dalších novinkách Vás budeme i nadále informovat, proto nás nezapomínejte číst!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz