9. série The Walking Dead (Živí mrtví) je za námi a nám nyní zbývají dvě věci: přečkat půlroční čekání na 10. řadu a vyrovnat se se ztrátou našich milovaných hrdinů. Finále 9. série nám nevzalo nikoho, zato 15. epizoda nás připravila hned o deset charakterů najednou. Zabít deset postav v jedné epizodě chtělo opravdu kuráž. V tomto článku se však podíváme na to, proč byla smrt mladého Henryho krokem vedle a co ztráta některých postav znamená.

Proč byla Henryho smrt špatný nápad?

Postava Henryho je s námi od první poloviny 7. série, kde nám byl představen spolu se svým starším bratrem Benjaminem, kterého v té době učil Morgan bojové umění. Henryho charakter se postupně vyvíjel, až se dostal do bodu, kdy převzal linku komiksového Carla.

Ačkoli u fanoušků příliš pozitivní ohlasy nesklidil, stále byl novým seriálovým Carlem, který převzal linku toho komiksového v době, kdy se na scéně objevili Šeptači. Carl v komiksu sehrál v problematice se Šeptači výraznou roli, kterou po něm z části převzal i Henry.

Bohužel, jak si mnozí mysleli, Henry převzal jen část příběhu komiksového Carla. Konkrétně se jednalo o část, kde se seznámí s Lydií a víceméně ji dostane mezi své lidi. Naneštěstí se tvůrci rozhodli, že Henryho odstraní, čímž ukončí i linku komiksového Carla.

Photo Credit: Gene Page/AMC

Nejhorší na tom však je, že tvůrci se rozhodli „zabít“ linku komiksového Carla už podruhé. Poprvé zemřela v loňské řadě spolu se seriálovým Carlem a podruhé teď s Henrym. Jednoduše řečeno, tvůrci zabili dalšího Carla.

Pro běžného diváka se Henryho smrtí téměř nic nemění, pro znalce komiksu se tím však mění hodně. S Henrym zemřela i naděje na linku komiksového Carla, která byla mimo jiné velmi zajímavá, alespoň v období Šeptačů.

Smrt Henryho však nebyla špatná jen kvůli komiksové předloze, ale také kvůli Carol. Pochopitelně teď nemyslím proto, že to její postavu ranilo, nýbrž proto, že postava Carol přišla v seriálu o každé dítě, ke kterému měla nějaký mateřský vztah.

View this post on Instagram

@amcthewalkingdead

A post shared by ♛M⃟a⃟t⃟t⃟ L⃟i⃟n⃟t⃟z⃟♛ (@matt_lintz) on

Příběh se odehrává v apokalypse, kde není nic jisté, snad až na jednu věc. Když Carol potká nějaké dítě a naváže s ním bližší vztah, je pravděpodobné, že dříve či později dítě zemře. Henryho smrt toto seriálové klišé pouze potvrzuje.

Samozřejmě nutno podotknout, že smrt Henryho byla brutální a šokující. Jak jsme mohli vidět ve finále 9. série, tak Henryho smrt způsobila rozpad manželství Carol a Ezekiela a v nebojácné Carol probudila staré rány.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz