Mnoho herců ze seriálových/filmových adaptací nějaké knižní či komiksové předlohy, čte právě onu předlohu, aby lépe porozuměli své postavě a jejich vystoupení bylo co možná nejpřesnější. Jeffrey Dean Morgan alias Negan ze seriálu The Walking Dead má na tohle jiný názor. Komiksovou předlohu seriálu přestal číst v momentě, kdy se jeho charakter poprvé objevil na scéně.

„Přestal jsem číst po mém nástupu. Chtěl jsem si vytvořit vlastní ohlasy. A kromě toho nejsem velkým milovníkem komiksovým příběhů, a proto je nesleduji.“

Jeffrey Dean Morgan je toho názoru, že čtením komiksové předlohy by si vyzradil Neganův osud, což si nepřeje. Namísto toho se snaží Negana v seriálu ztvárnit tak, jako kdyby žádná komiksová předloha neexistovala. Snaží se jej zahrát, co nejvíce podle sebe, bez jakýchkoli komiksových znaků. Chce být víc než jen pouhou loutkou, která se řídí tím, jak Robert Kirkman píská.

Nicméně dalším důvodem, proč Jeffrey nečte komiksovou předlohu, je ten, že seriál se v posledních sériích výrazně odklonil od zmíněné předlohy, avšak větší komiksové momenty se promítají i do seriálu. Jeffrey tedy jednoduše nechtěl „pošpinit“ komiksového Negana, který je podle něj brilantní, ačkoli patří právě a jenom do komiksu. Navíc kdyby znal osud svého charakteru, mohlo by to prý ovlivnit způsob, jakým Negana ztvárňuje, což si nepřeje, a proto raději žije s tím, že neví, jak se jeho komiksové verzi daří.

Digital Spy

Jeffrey se však nechce vyhýbat komiksům celý svůj život. Prozradil, že má doma celou sbírku, kterou jeho syn poctivě čte. Na svém Twitteru herec prohlásil:

„Vlastním je všechny. Gus je čte. Až budeme natáčet, tak se kouknu na určité scény… Ale šetřím si je, až Negan nebude. Nebo seriál skončí…ha!“

Vzhledem k tomu, kam se komiksový Negan dostal a jaký teď je – není mrtvý – by museli tvůrci seriálu udělat rapidní změnu, aby se vrátil zpět ke svému zlému já. Neganův komiksový vývoj v „lepšího člověka“ ovlivnili především Carl s Rickem, kteří jsou v seriálu oba pryč. Bude tedy zajímavé, sledovat Neganovo počínání v seriálu. Projde si podobným vývojem nebo mu tvůrci určí drsnější osud, např. smrt? Neganův charakter totiž nemusí být tak nesmrtelný, jak si Jeffrey Dean Morgan myslí.

V komiksu vidíme Ricka a Negana poměrně dobře spolupracovat a tahle dvojka se stala rychle velmi oblíbenou. V seriálu je však Rick pryč, kdo tedy převezme jeho roli? Na internetu se objevily spekulace, že Rickovo místo by mohl zaujmout Daryl. Těžko říct, zdali se tohle někdy skutečně stane, avšak i sám Jeffrey Dean Morgan (Negan) je tomuto velmi pozitivně nakloněn.

enter.co

Následující odstavce obsahují vyzrazení zápletky 8. epizody 9. série.

Čtenáři komiksu jsou nepochybně zvědaví, jak bude pokračovat Neganův útěk, který proběhl v 8. epizodě, jelikož v komiksu celu neopustil, aby Rickovi prokázal důvěru. V seriálu však ze své cely odešel poměrně rychle. Co bude dělat dál? Vrátí se zpět do cely? Uteče z Alexandrie pryč? Zabije, koho jen může? Výkonná producentka Angela Kang prozradila, že Neganův útěk je udělaný tak, aby byl pro seriál vskutku jedinečným.

„Jedná se o něco, co odstartuje novou část Neganova příběhu.“

Bohužel, co se týče Neganovy budoucnosti, nejsou klidní ani čtenáři komiksu, jelikož závěr ukázky na druhou polovinu 9. série nám ukazuje, že se Negan vrátí zpět do Svatyně. Znamená to tedy, že Neganova seriálová cesta povede jiným směrem než ta komiksová? Kdoví. Jisté je jen to, že se bude snažit najít svou milovanou pálku Lucille.

Myslíte si, že Jeffrey Dean Morgan začne do premiéry druhé poloviny 9. série opět číst komiksy? Co byste řekli na dvojku Daryl a Negan? Jaký si myslíte, že bude seriálový Negan? Nebojte se nám napsat dolů do komentářů a nezapomeňte, že The Walking Dead se na naše obrazovky vrací 9. 2. (u nás 10. 2.) 2019.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz