Třináctá epizoda „Do Not Send Us Astray“ si vyžádala mnoho životů a to především v řadách nám neznámých obyvatel Hilltopu a Království. Jedna smrt ovšem nebyla tak anonymní, jako ty ostatní. Tobin byl starostlivý, pečující a tvrdě pracující muž, který jen zřídkakdy ztrácel dobrou náladu a dokázal, že je schopen bránit své bližní, což se mu stalo osudným.

 

Před apokalypsou

Tobin se narodil v polovině 60. let a vyrůstal ve Virginii. V mládí pracoval ve středním managmentu. Později se stal dělníkem a pracoval na stavbě.

Oženil se a měl děti. Osud jeho ženy není znám, což naznačuje, že se s ní buď rozvedl nebo za neznámých okolností zemřela.

 

Během apokalypsy

Tobin se se svou rodinou dostal do Alexandrie, kde se usadil a rychle si získal důvěru manželů Monroeových. Po rozhovoru s Deannou byl jmenován hlavním vedoucím stavby, společně s Brucem, Francinen, Tommym, Jakem a Carterem. Se svým týmem shromažďoval materiál z nedalekého staveniště, který mohl využít k rozšíření Alexandrie. To trvalo zhruba 8 týdnů.

Po příchodu Ricka a jeho skupiny se seznámí s Carol. Je také pověřen k rozšíření zdi okolo Alexandrie. Na staveništi je se svými lidmi napaden chodci. Situace se zkomplikuje a Francine se dostane do problémů. Nakonec ji zachrání Abraham, kterému se nelíbí chování Tobina a dckonce ho i udeří. Tobin se vrací do Alexandrie a požádá Deannu, aby stavbyvedoucím jmenovala Abrahama. Souhlasí.

screenrant

Tobin je svědkem souboje mezi Rickem a Petem. Rick na Tobina namíří zbraň, když se ho pokusí zastavit. Je také přítomen během soudního procesu, kde Pete zabije Rega a Rick Peta.

Tobin s otcem Gabrielem kopou dva hroby. Rick se rozhodne Petovo tělo pohřbít za hranicemi Alexandrie.

Nedaleko Alexandrie se nachází obrovské stádo chodců. Rick ho chce odklonit. Carter s tím nesouhlasí a snaží se přesvědčit několik lidí, včetně Tobina, aby Ricka zabili. Tobin nesouhlasí.

Tobin je součástí skupiny, která pracuje na odklonění chodců. Později se vrací do Alexandrie, kde pomáhá napravit důsledky útoku Vlků.

Vybavují se mu vzpomínky na den, kdy Rick dorazil do Alexandrie a přiznává, že měl po celou dobu pravdu a musí bojovat. Náhle se zřítí věž, která zničí část zdi. Tobin je ochromen. Alexandrie se začne plnit chodci. Tobinovi pomůže Tara s Rositou.

Společně s Bobem, Annou a Judith se ukryjí do Gabrielova kostela. Když vidí s jakou odvahou Rick čistí ulice, rozhodne se k němu přidat.

Tobin se sbližuje s Carol. Flirtují a vzniká mezi nimi pouto. Carol přiznává, že má strach z toho, čeho je schopná. Později se sblíží i intimně. Poté Carol odchází z Alexandrie a Tobinovi zanechá dopis na rozloučenou.

comicbook

Situace se mění a Alexandrie podléhá Neganovi. Tobin sleduje, jak Spasitelé rabují jejich domy. Rick jim později oznámí, že musí odevzdat všechny zbraně.

comicbook

Je také svěkem toho, když Negan zabije Spencera a Olívii, chce jí pomoci, ale je zastaven Spasitelem.

TvGuide

Je také členem výpravy do Oceanside a brání Alexandrii během útoku Spasitelů.

GramUnion

Tobin vyslechne motivační řeč Ricka, Maggie a Ezekiela před útokem na Svatyni. Je členem skupiny, která napadne jednu ze základen. I když je postřelen do ramene, pokračuje dál.

Během posledního útoku Spasitelů na Alexandrii pomáhá dostat všechny do bezpečí kanalizace. Předtím byl pověřen Michonne, aby Carlovi předal vzkaz o tom, že odjíždí.

Tobin se společně s ostatními vydá na Hilltop. Společně s Barbarou se stará o Judith.

Na Hilltopu je opět součástí obranné linie proti Spasitelům. Bojuje s jedním z nich, Derekem, který ho ošklivě pořeže na hrudníku. Prozatím nikdo netuší, že jsou zbraně potřené vnitřnostmi chodců. Carol se mu vydá na pomoc a Dereka zabije. Siddiq poskytne Tobinovi lékařskou pomoc.

Po útoku se Tobin zotavuje na ošetřovně, kde ho navštíví Carol. Diskutují o minulosti a plánech do budoucna.

Jason Douglas as Tobin, Melissa McBride as Carol Peletier – The Walking Dead _ Season 8, Episode 13 – Photo Credit: Gene Page/AMC

Později v noci se Tobinův zdravotní stav zhorší a on umírá na následky infekce. Mění se a zabíjí Kurta a Danu a pokračuje dál do domu. Zde je více chodců, kteří se během noci přeměnili. Zabije jednoho postaršího muže. Ve druhém patře napadne Bruce a Bertie, která se ho snaží zneškodnit lampou. Pomáhá jí Carol, která Tobina zabije.

AMC

Tobin je společně s ostatními pohřben na hilltopském hřbitově.

 

Zajímavosti:

Tobinovo jméno je zkratkou hebrejského Tobiáš, tedy „Boží dobrota“ a je to pravděpodobně odkaz na jeho přátelský a bezstarostný postoj.

I když byla jeho rodina několikrát zmíněna, nikdy jsme ji nezahlédli.

Tobin byl nejdelší přeživší z Alexandrie. Od epizody „Forget“ až do „Do Not Send Us Astray“.

Tobin je první postava, u které víme přesný časový úsek jeho přeměny – 2:31 / 3:26, což znamená, že se změnil během 55 minut.

Je druhou postavou, o které víme, za jak dlouho se infikovaný přemění. První byla Candace Jenner – 2 hodiny, 1 minuta, 7 sekund.

 

Tobin je jasným důkazem toho, že smrt si nevybírá. Že v tomto světě umírají i ti dobří. Byl jedním z mála, kteří se nenechali ovlivnit všudypřítomným zlem a zlobou.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz