Ačkoli je oficiální premiéra deváté epizody 9. série až v pondělí (11. 2.) ráno našeho času, my jsme mohli zhlédnout epizodu o jeden celý týden dříve, jelikož ji televizní stanice AMC zpřístupnila divákům na jejich placeném kanále. Jak už to však v dnešní době bývá, nic se neutají a stejně tak tomu bylo i s novou epizodou. Ta totiž ještě v tentýž den unikla a netrvalo dlouho a my jsme se jí dočkali i s českými titulky. Jak tedy pokračuje devátá řada? Podařilo se naší skupině uniknout ze hřbitova? Na to se podíváme v našem shrnutí.

5. JEŽÍŠ JE SKUTEČNĚ MRTEV

walkingdead.fandom.com

Přesto, že jsme viděli Ježíše zemřít již v osmé epizodě, někteří fanoušci se stále domnívali, že nějakým záhadným způsobem obživne. Devátá epizoda nám potvrzuje to, co nám osmá ukázala, a tj. fakt, že je Ježíš skutečně mrtvý. Jeho smrt zasáhla všechny na hřbitově a nejen ty. Daleko hůř ji snášejí obyvatelé Hilltopu, kteří přišli o dlouholetého přítele.

Po odchodu Maggie vedl Hilltop Ježíš. S tím mu pomáhala Tara, která ještě za jeho života, dělala většinu práce. Ježíš totiž nechtěl být náhradou za Maggie coby vůdce a také jej vedení komunity příliš nelákalo, ostatně proto ke své funkci přistupoval poměrně indiferentně. I přesto jeho smrt zasáhla snad každého z Hilltopu.

Vzhledem k tomu, že byl Ježíš, celým jménem Paul Rovia, poměrně výraznou postavou, která má dokonce svůj předobraz v komiksové předloze, shrneme si ve zkratce jeho působení v seriálu: Ježíš se poprvé objevil v desáté epizodě 6. série. Pro Hilltop vykonával hned několik funkcí: hledal nové lidi, zásoby, ale také plnil funkci diplomata a částečně i vůdce. Naposledy vydechl v osmé epizodě 9. série. Pohřben byl ve své komunitě na Hilltopu v deváté epizodě 9. série.

4. „We talk low. We walk slow. We kill… Everyone!“

hu.ign.com

Již z titulku je některým jasné, o kom několik následujících řádků bude. Samozřejmě, že o nové hrozbě zvané jako Šeptači. Tato hrozba má, podobně jako všechny jiné, kořeny v komiksové předloze. Šeptači se poprvé objevili v komiksovém čísle 130. V seriálu jsme je mohli poprvé spatřit v šesté epizodě 9. série.

Nejnovější epizoda nám však ukazuje tento kult z daleko větší blízkosti. Seznamujeme se nejen s pravděpodobně nejmladší členkou (Lydia), ale také s její neohroženou matkou Alfou. Ta je nám představena ve finále deváté epizody, kdy zajme Aldena s Lukem. Její nástup je téměř identický s tím komiksovým, liší se pouze několika malými detaily.

3. NEGAN

walkingdead.fandom.com

Další důležitou součástí nové epizody byl starý dobrý Negan. Ten v minulé epizodě uprchl z vězení a jak nám ukázala devátá epizoda, rozhodl se nejprve podívat po Alexandrii. Z té odchází až za bílého dne. Při útěku jej nachytá malá Judith, která mu v tom chce nejdřív zabránit, ale nakonec jej však nechá jít.

Neganovo počínání v deváté epizodě bylo velmi zajímavé. Za zmínku stojí už jen samotný Neganův vzhled. Negan totiž svým vzezřením připomíná Ricka Grimese z první poloviny 9. série. Další zajímavostí je například fakt, že se Negan objevil na místě, kde jsme se s ním poprvé setkali – na místě, kde chladnokrevně zavraždil Glenna a Abrahama.

Celá Neganova linka v deváté epizodě se nám snaží ukázat, že tento dříve obávaný vůdce, už nemá téměř nic. Jeho jméno je po letech za mřížemi zapomenuto, bývalé doupě opuštěno a všichni následovníci buďto mrtví nebo spokojeně žijící v některé z komunit. Tohle a mnoho dalších věcí, se kterými se Negan v epizodě potýkal, jej přinutilo, vrátit se zpět do Alexandrie, zpátky za mříže, kde strávil několik posledních let.

2. DĚNÍ NA HILLTOPU

walkingdead.fandom.com

Naše skupina při cestě zpět na Hilltop narazí na Šeptače z nichž většinu pobije. Přežije pouze mladá Lydia, kterou Michonne a spol. zajmou a odvedou na Hilltop. Zde je Lydia zavřena do žaláře a vyslýchána. Michonne, Taře, ba dokonce ani Darylovi se z ní nepodaří dostat prakticky nic. Na konci epizody však vidíme, že si Lydia padla do oka s mladým Henrym, stejně jako si komiksový Carl, jehož linku převzal právě zmíněný Henry, padl do oka s komiksovou Lydií. Vztah těchto dvou se bude pravděpodobně v nastávajících epizodách rozvíjet.

1. POSTŘEHY A CELKOVÉ SHRNUTÍ

walkingdead.fandom.com

–Jedná se o 100. epizodu herce Normana Reeduse (Daryl Dixon).

–Epizoda má oficiální premiéru 11. 2. našeho času. AMC však tuto epizodu zveřejnilo o týden dřív na svém placeném kanále, tedy 4. 2. 2019.

–V epizodě nám byla představena vůdkyně kultu Šeptačů Alfa a její dcera Lydia.

Negan se zastavil na stejném místě, kde před lety umlátil k smrti Glenna a Abrahama.

Michonne poděkuje Darylovi nejen za to, že hledal Ricka, ale také za něco, co se stalo potom. Pravděpodobně to má co do činění s jizvou ve tvaru „X,“ kterou mají MichonneDarylem na zádech. Bližší informace k této události však nejsou známy.

Zatím pro vás nemáme ukázku na další díl, jelikož oficiální premiéra je až toto pondělí. Můžete však alespoň zhlédnout ukázku na druhou polovinu 9. série.

Tohle bylo z našeho shrnutí vše. Jak se vám návrat The Walking Dead (Živí mrtví) líbil? Co říkáte na Šeptače? Dejte nám vědět dolů do komentářů!