Seriál The Walking Dead (Živí mrtví) je opět tady. Půlroční pauza je u konce a my si můžeme v klidu vychutnat první díl nové série. Aby toho nebylo málo, tak první díl 10. řady vyšel o týden dříve. Epizoda neunikla, ale byla uveřejněna pro diváky s předplaceným AMC. Netrvalo to dlouho a díl se dostal i k širšímu publiku. Shrnutí první epizody 10. série tak přichází rovněž o týden dříve.

Nová řada neotálí a hned od první minuty nás vtahuje do děje. Zima skončila a naše komunity neustále trénují a připravují se na případný návrat Šeptačů. Michonne, Daryl, Magna a další, se rozhodli vydat na výpravu do Oceanside, aby zkontrolovali tamní obyvatele a pomohli jim s výcvikem.

Hned ze začátku vidíme, že trénink je opravdu přínosný a naši hrdinové se poměrně efektivně naučili bránit proti Šeptačům, kteří se skrývají mezi hromadou mrtvých. Zdali jejich výcvik bude užitečný i v praxi, to se dozvíme již brzy.

Zápletka první epizody 10. série se totiž točí kolem kožené masky, kterou najdou děti na pláži. Maska vyvolá rozruch a strach se začne šířit nejen napříč Oceanside, ale také napříč celou Alexandrií. Dokonce i Negan stáhne ocas a zaleze zpět do své cely, jelikož předvídá, že se blíží nebezpečí.

Úvodní díl 10. série je speciální svou výpravou. Příběh nám je vyprávěn hned z několika pohledů. Sledujeme několik po sobě jdoucích kapitol, z nichž každá je věnována jiné dějové lince. Většina kapitol se odehrává ve stejnou chvíli, avšak na jiném místě.

Všechny se protnou ve chvíli, kdy z oběžné dráhy spadne stará družice. Ta spadne na území Šeptačů a při pádu zažehne požár. Riziko rozšíření požáru je veliké, a tak se naši hrdinové rozhodnou jednat a překročí hranici Šeptačů.

Masivní požár se rychle šíří. Do toho všeho se ještě přimíchá menší stádo chodců. Oceanside, Alexandrie a Hilltop tak zase jednou spojí své síly a společně hrozbu v podobě ohně a chodících mrtvol zažehnají. Naneštěstí je, na pro ně zakázaném území, spatří Alfa.

Blíží se seriál ke svému konci?

Číslo 10 už opravdu něco znamená. V případě The Walking Dead jde však o mnohem víc. 10 řad a více jak 100 epizod je vskutku obdivuhodný výkon. Přesto, že popularita seriálu v posledních letech lehce kolísá, drží se The Walking Dead stále na předních příčkách.

Jak to však vypadá s budoucností seriálu? Tvůrci to vidí jasně – chtějí pokračovat. Herecké obsazení se však pomalu mění a staré známe tváře odcházejí s každou další sérií. Jak dlouho se seriál udrží bez našich oblíbených postav?

FOTO: reprofoto YouTube

Název první epizody 10. řady zní „Lines We Cross“. Stejný název nese i jeden svazek komiksu, který není starý ani dva roky. Znamená to, že seriál komiksovou předlohu rapidně dohání, což v tuto chvíli může být velmi kritické, vzhledem k tomu, že komiksová série letos v létě skončila.

Autor komiksu, Robert Kirkman, sám prohlásil, že není důvod, aby seriál skončil. Už dávno se totiž vydal po vlastní cestě. Nesmíme však zapomínat na fakt, že Kirkman rovněž tvrdil, že komiks neukončí do čísla 300. Komiksová série byla nakonec ukončena číslem 193.

Podobnou strategii mohli tedy zvolit i tvůrci seriálového světa. Nečekaný konec by byl pro seriál bezpochyby typický a možná i přívětivý. Spin-off seriálů a filmů z tohoto světa je v plánu víc než dost, a tak by ukončení ústředního seriálu nebylo až tak bolavé.

Co se týče komiksové předlohy, mají tvůrci ještě dost materiálu, ze kterého mohou čerpat. Zbývá nám odvyprávět příběh s největší komunitou Commonwealth, který byl v seriálu již několikrát nastíněn.

Pokračování na další straně…

-reklama-