Finále 9. série The Walking Dead (Živí mrtví) je za námi. 9. série byla první řadou tzv. nové éry seriálu. V 16 epizodách se toho stalo opravdu hodně a po předchozích dvou slabších řadách, vrátila 9. řada seriál opět na výsluní. Postřehy, dojmy a zajímavosti z poslední epizody 9. série naleznete níže.

KRÁLOVSTVÍ PADLO

Hned ze začátku se podíváme do Království. Jedna ze tří hlavních komunit padla. Budeme-li počítat Oceanside, existují v nám známém světě živých a mrtvých pouze tři komunity – Alexandrie, Hilltop a Oceanside. Oproti komiksu je to velmi, ale velmi málo. V komiksové předloze totiž stále existuje dávno zapomenutá Svatyně i nedávno opuštěné Království.

Seriál se v tomto ohledu rozhodl jít vlastní cestou, což je jenom dobře. Už jen to, že se tvůrci nerozhodli zabít Ezekiela znamená, že se můžeme těšit na zcela nové příběhy. Navíc král Ezekiel na Hilltopu? Hilltop bude pravděpodobně opět důležitým centrem všeho dění. Myslím, že nás čeká ještě velmi zajímavá podívaná.

Jak vlastně Království padlo? Mnozí si říkáte, co se vlastně v Království stalo, že jej musel jeho lid opustit. Odpověď je prostší, než se může zdát. Mezi 15. a 16. epizodou 9. série uběhlo několik měsíců, během kterých, už tak zpustošené Království, utrpělo velké škody – kromě neustále uvolňujících se trubek, propukl v Království požár, který zničil téměř vše, co do té doby ještě stálo.

CESTA NA HILLTOP

Po opuštění Království se naši hrdinové vydávají na dlouhý pochod na Hilltop. Nepříznivé počasí, hlad a mráz, to vše na naše hrdiny po cestě čekalo. Aby přečkali první noc, ukryjí se ve Svatyni, kde momentálně již nikdo nepobývá.

Na cestě naši hrdinové zažijí různá dobrodružství. Od silné sněhové vánice až po boj se zmrzlými chodci. Příroda však nebyla to jediné, co našim hrdinům komplikovalo cestu. Darylovi značně zavařil Ezekiel, který jej prakticky obvinil ze smrti mladého Henryho a požádal jej, aby se držel od Carol co nejdál.

Po několika měsících strávených v Království, které se vzpamatovávalo ze svých ztrát a do toho se ještě pomalu rozpadalo, poznala Lydie, že po smrti Henryho mezi místní není lehké zapadnout. Rozhodne se tedy k nezvratnému činu, nechá se pokousat chodcem. Její pokus o sebevraždu je však marný, jelikož jej zpozoruje Carol.

Později, když se naši hrdinové snaží přejít zamrzlou řeku, Lydie uteče zpátky do lesa. V patách jí je však ztrápená Carol. Obě se střetnou tváří v tvář a Lydie prosí Carol, aby ji zabila a ukončila tak trápení oběma dvěma. Lydie prohlásí, že je slabá a že způsobila smrt Henryho, načež Carol odvětí, že není slabá a nechává ji žít.

-reklama-