Finále první poloviny 10. série The Walking Dead (Živí mrtví) je již za námi. Závěr prvních osmi dílů se tentokrát obešel bez výraznějšího úmrtí. Jde tak o mírné a poklidné finále první poloviny, což nebývá pravidlem. A co nám osmá epizoda přinesla? Dočkali jsme se vysvětlení nečekaného zvratu sedmého dílu, další zrady, odhalení stáda a nové postavy. Rozbor, postřehy a ukázka na devátý díl 10. série, to vše najdete v našem shrnutí.

Epizoda nám hned ze začátku odpoví na několik otázek. Dozvídáme se, proč a jak se Dante dostal do Alexandrie. A v několika málo minutách pochopíme, co se dlouhé měsíce za kamerou v Alexandrii vlastně dělo.

Za své činy Dante zaplatí. Gabriel, který se v posledních sériích změnil a podporoval jednu z posledních myšlenek Carla, už svůj hněv nadále neudržel. Ten v Gabrielovi vítězí a na chvíli se chopí kormidla. Gabriel tak chladnokrevně zavraždí Danteho. Spolu s Rositou pak spálí jeho tělo za hradbami Alexandrie.

Další zrada…

Změna strany není v The Walking Dead nic neobvyklého. Jen ve válce s Neganem a jeho Spasiteli jsme to zažili hned několikrát. Ani konflikt se Šeptači není jiný. Gama, třetí nejvýše postavená členka skupiny Šeptačů, donáší na samotnou Alfu.

Gama totiž přestala věřit v úsudek Alfy a uvědomila si, jaká doopravdy je. Touha vidět svou jedinou žijící rodinu – svého synovce – ji ovládla natolik, že vyzradila Aaronovi podstatné údaje týkající se Alfina stáda.

Důležitá informace, kterou Gama vypustila do světa měla však fatální následky.

Honba za stádem mrtvých

Poté, co se zpráva o poloze stáda rozšíří, odchází malá skupinka z Alexandrie a Hilltopu, aby stádo našla a zneškodnila. Jak přesně to chtěli v sedmi lidech dokázat, to nám zatím nebylo vysvětleno. Nicméně, namísto celého stáda, nachází výprava pouze prázdné údolí.

Když se zoufale snaží pročesat okolí, narazí na Alfu, která je zavede k temné jeskyni. Všech sedm statečných vběhne bezmyšlenkovitě dovnitř. Alfa dostala výpravu přesně tam, kam chtěla. V jeskyni, kde se ukrývá celé stádo mrtvých, je teď i skromná výprava, která bude muset bojovat o své životy, aby se dostala ven.

Pokračování na další straně…

-reklama-
Podělte se o svůj názor: