10. série The Walking Dead (Živí mrtví) pokračuje, tentokrát opět o dva dny dříve. Za předčasnou premiéru může AMC premium, na kterém vychází každý díl o několik dnů dříve. Pro nás to tedy znamená jen to, že nemusíme čekat až do pondělí a nový díl si můžeme vychutnat již o víkendu! Co nám dala a vzala druhá epizoda 10. série?

Druhá epizoda 10. série The Walking Dead nám zase o něco více přiblíží skupinu Šeptačů. Sledujeme, co tzv. smečka dělala během několika posledních týdnů, než došlo k pádu družice a následnému překročení hranic.

Šeptači rozšiřovali své stádo mrtvých, které se již nenachází v rokli nedaleko hranic. „Verbování“ nových chodců jde poměrně dobře. Problémy dělá jen Frances, žena, která se v deváté řadě vzdala svého dítěte, protože plakalo a přitahovalo pozornost mrtvých.

Vidíme, že Frances její děťátko stále chybí a nebohá matka zažívá zvláštní stavy, kterými ohrožuje celou smečku. Její sestra její stavy však nesdílí a svou sestru se snaží co nejvíce ukočírovat. Je si totiž vědoma, že je má Beta v hledáčku.

FOTO: reprofoto YouTube

Poté, co si Frances promluví s Alfou, její stav se na chvíli zlepší. Následujícího dne však vyrážejí obě sestry, Beta i Alfa na výpravu, během které spadne z oblohy již zmíněná družice. To pobouří chodce a Frances opět naběhnout její stavy, díky kterým si tentokrát přivodí vlastní smrt.

Téhož večera Alfa jmenuje sestru zesnulé Frances na Gammu, jelikož jí prokázala svou loajalitu a oddanost jejich věci. Gamma je nyní třetí nejvýše postavená osoba ve smečce Šeptačů. To nepotěší Betu, který se o tom rozhodne zpravit Alfu.

Beta nalézá Alfu v jejich starém táboře, kde se ukáže, že Alfa nezabila svou dceru, ba naopak očekává její návrat do smečky. Beta ji však připomene, co to znamená být Alfa a jaké je jejich poslání, načež Alfa své sny na návrat Lydie definitivně pohřbí.

Tohle vše se odehrálo v přítomnosti. V průběhu epizody jsme však sledovali také flashbacky na to, jak Alfa potkala Betu a naopak. V tomto vyprávění hrála klíčovou roli i malá Lydie, díky které se vztah Alfy a Bety tak prohloubil.

Celá epizoda nám přiblížila minulost Šeptačů a ukázala nám, jak moc jsou Alfa s Betou oddaní jejich věci. Se slovy: „My jsme zkáza tohoto světa…“ odcházejí na hranici, která byla překročena. Jaký trest za překročení vztyčené hranice čeká naši skupinu teď? To se dozvíme v příštím díle.

Pokračování na další straně…

-reklama-