Čas jednoho z největších současných seriálových hrdinů se pomalu chýlí ke konci. Přestože se o odchodu Ricka Grimese hovoří již nějakou dobu, doposud nebylo zcela jasné, zda si na bývalého policitu brousí kosu Zubatá, nebo jestli se rozhodne pro jiný způsob, jak odejít ze scény. Rickovi zbývají pouhé dvě epizody, než nám řekne své poslední a definitivní „Sbohem“.

 

Před několika měsíci se začalo spekulovat o způsobu, kterým Rick Grimese zakončí svou velkou jízdu. Už tehdy se hovořilo o jeho smrti, která má nastat v páté epizodě deváté série. Rick by se měl pokusit odvést stádo chodců, ale je vyhozen ze sedla a dopadne na výstuž, která ho probodne, což způsobí masivní krvácení.

Tato informace byla ovšem následně negována a považována za mylnou. Jak se ovšem říká, na každém šprochu, pravdy trochu. Rick bude skutečně obklopen chodci, kteří vyplaší koně. Vše se odehraje již v příští, tedy čtvrté epizodě.

Rickova situace vypadá bezvýchodně. Pátá epizoda bude zahrnovat halucinace a flashbacky, které budou součástí poslání. Objeví se rovněž Shane, Hershel a Sasha. Nelze však ignorovat, že to s Rickem nevypadá vůbec dobře a jeho smrt je takřka nevyhnutelná. Proč říkám takřka? Stane se něco, co ponechá Rickův osud otevřený. O co se konkrétně jedná není jisté. Mohou být do Rickova otevřeného konce zapojeni lidé z helikoptéry? Kdo ví. Jediné, co je jisté, že Rick na konci čtvrté epizody ztratí vědomí.

Zdroj: SpoilerTV

Rickova přítomnost v seriálu bude ukončena závěrem páté epizody. Zda se ponese v duchu posledního výdechu nebo bude jeho osud nejistý, je prozatím velkou neznámou. Mezi pátou a šestou epizodou nastane několikaletý skok v čase, po kterém na velkého Ricka Grimese zůstanou jen vzpomínky.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz