První polovina deváté sezóny The Walking Dead byla uzavřena šokujícím úmrtím Ježíše a odhalením nové skupiny Whisperers. Není pochyb, že to budou právě Šeptači, kteří v následujících epizodách zásadně ovlivní děj a zamíchají kartami. Jak věrné bude podobenství s komiksem a kde si Angela Kang ponechala protor pro vlastní nápady?

(Pozn. Spoilery nejsou potvrzené)

 

Velkou roli bude hrát mladá dívka z řad Whisperers, dcera Aplhy Lydia. Ta se objeví již v deváté epizodě, když bude přivedena na Hilltop.

I Alpha získá několik rukojmí. S největší pravděpodobností to bude Alden a Luke.

Alpha v jedenácté epizodě dorazí i s několika Šeptači na Hilltop a požádá Lydiu o výměnu rukojmí.

Daryl nakonec Lydiu opravdu vrátí.

Kolem Hilltopu se srocuje spoustu chodců. Jsou přitahováni zvukem plačícího dítěte, které patří jednomu ze Šeptačů.

Alpha přikáže, aby daný Šeptač přitáhnul chodce k Hilltopu a poté tam dítě položil. Šeptač poslechne a plačící miminko ponechává před branami. Connie vyběhne a zachrání ho.

Není zcela jasné, zda výměna rukojmí proběhne bez problémů nebo bude někdo zraněn.

Po odchodu Lydie se Henry vydá po její stopě až do tábora Whiperers, kde je uvězněn a přivázán ke stromu. (Mohlo by se odehrávat ve dvanácté epizodě).

Daryl se rozhodne Henryho zachránit. Proto ho sleduje až do tábora. Navlékne si na sebe oblek z mrtvého chodce a pronikne mezi Whiperers. Záchranná mise se nedaří. Henry zde bude vězněn asi až do patnácté epizody.

Mezi Whisperes panuje tvrdý režim. Jeden z nich je potrestán. Zdá se, že písmeny řecké abecedy jsou oslovováni i jiní členové skupiny, než jen Alpha a Beta. Potrestaná žena se zřejmě jmenuje Delta nebo Zeta. Ta udělá něco, co může ohrozit Alphu. Jako trest je uškrcena a následně sťata drátem. Její hlava je pak ostatním Šeptačům prezentována jako příklad toho, co se stane, když se někdo postaví na odpor.

Michonne, Daryl a Carol skončí v táboře Šeptačů, kde jsou zajati a svázáni. Následně hovoří s Alphou.

V patnácté epizodě Alpha tajně pronikne na slavnosti. Pokud se příběh bude držet své předlohy, najde zde své oběti, které odsud odláká a použije jako výtrahu.

Henry by se v patnácté epizodě měl dostat ze zajetí a navrátit se do Království, kde narazí na Alphu. S velkou pravděpodobností bude zabit a jeho hlava skončí na kůlu.

Alpha se po své vražedné misi vrátí zpět do tábora Whisperers, kde předvede zkrvavenou mačetu.

Velké odhalení hlav napíchnutých na kůly by mělo být v šestnácté epizodě.

Zdroj: gliexnet.com

Přestože není nic stoprocentně potvrzeno a do premiéry druhé poloviny sezóny zbývá spousta času, toto je pravděpodobný scénář, který nastane a přivede naše hrdiny na pomezí další velké bitvy.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz