Pátá epizoda devátá série se do dějin The Walking Dead zapíše jako ta, ve které se naposledy objevil Rick Grimes. Jak to s tímto velkým hrdinou opravdu dopadne? Kam až ho zavedou jeho halucinace? A co udělá Maggie, když se konečně dostane k Neganovi?

 

Spekulovalo se, že se v této epizodě objeví Heath, protože byl během natáčení spatřen jeho karavan. Ale není tomu tak. Karavan řídí Jadis, než se jí rozbije a ona je nucena ho opustit.

Michonne svolí, aby Maggie navštívila Negana v jeho cele. Ta je samozřejmě připravená ho zabít. Negan tím není nijak překvapený. Naopak se diví, že jí to tak dlouho trvalo. Padne na kolena a prosí ji, aby ho konečně zabila. Tentokrát je překvapená Maggie. Zeptá se ho, proč to chce a on odpoví, že chce být konečně se svou ženou. Maggie se rozhodne ušetřit jeho život, protože utrpení, kterým prochází, je lepším trestem.

Zdroj: SpoilerTV

Rickovo zranění je vážné a díky bolestem a ztrátě krve prožívá halucinace. V nich se setkáme se třemi již mrtvými postavami. Hershelem, Sashou a Shanem. Scéna s Hershelem se odehrává na farmě. Rick se mu omlouvá za Beth, Glena a to, co se stalo Maggie a říká mu, že hledá svou rodinu. Hershel mu odpoví, že tady není a ať se probudí. Stejně tak se ptá i ostatních postav. Vždy dostane stejnou odpověď. Máme si myslet, že hledá Lori a Carla, ale ve skutečnosti je tou rodinou Michone, Judith a ostatní, proto Hershel říká, že je tady nenajde a že se musí probudit.

Zdroj: SpoilerTV

Scéna se Shanem se odehrává v okamžiku, kdy byl Rick prvně postřelený. Shane se chová jako blb a ptá se Ricka, co dělá jeho dcera. Později přízná, že je kretén. Nakonec začne na Ricka křičet, že musí udělat to, co je třeba udělat.

Když se konečně probere z halucinací, vzpomene si, co mu říkal Daryl a odvádí stádo zpět k táboru v naději, že se most zhroutí. Nestane se tak.

Most pevně drží, Rick ovšem zahlédne dynamit. Objeví se Michonne, Maggie a Carol, ale Rick si myslí , že se opět jedná o halucinace. Odpálí tedy výbušninu a i s mostem se zhroutí. Ostatní tomu jen zděšeně přihlížejí.

Zdroj: SpoilerTV

Rick ale neumírá. Na konci ho najde Jadis, která zavolá lidem z helikotéry. Mužskému hlasu říká, že má jednoho živého. Ve skutečnosti Ricka označí písmenem „B“ a ptá se, zda mají dohodu. Vrtulník přistává. Takže přestože Rick Grimes odchází ze scény, není mrtev a jeho konec je otevřený.

Zdroj: SpoilerTV

Konec epizody je doprovázen velkým časovým skokem. Přichází Magna se svou skupinou. Jsou napadeni chodci a zachrání je neznámý člověk. Není to nikdo jiný, než Judith Grimes (cca 10 letá dívka), s brokovnicí v ruce a Carlovým kloboukem na hlavě. Judith je ztvárněna herečkou Cailey Fleming.

Zdroj: Famed Star

 

Tvůrci nás opět tak trochu převezli. Zabít takovou postavu, jakou je Rick Grimes, je beze sporu těžké. Nastává otázka, zda nechat jeho osud otevřený, je šťastné řešení a nebylo by lepší zvolit pro tohoto hrdinu fenomenálnější rozloučení. Stále ovšem existuje naděje, že se nám jednoho dne Rick vrátí.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz